Insomniac Games ofiarą ataku hakerów! Informacje o Wolverine i dane twórców w rękach grupy Rhysida

Marvel's Wolverine

Jak informowaliśmy pod koniec listopada, do sieci trafiło kilka informacji dotyczących kolejnej produkcji Insomniac Games. Okazuje się jednak, że deweloperzy ze studia odpowiedzialnego za Spider-Mana 2 mogą mieć znacznie większe problemy. Twórcy stali się bowiem ofiarą ataku hakerów, którzy weszli w posiadanie materiałów dotyczących gry Wolverine, a także poufnych danych pracowników studia.

Wolverine w rękach hakerów. Insomniac Games może mieć spore kłopoty

Teaser Wolverine

Grupa hakerów Rhysida opublikowała fragment danych sugerujących udany atak ransomware na Insomniac Games. Hakerzy mają być w posiadaniu zarówno poufnych informacji dotyczących deweloperów, jak i nieopublikowanych wcześniej materiałów związanych z grą Wolverine. Jak się okazuje, atakujący mają posiadać skany paszportów pracowników studia, w tym dane osobowe Yuriego Lowenthala – aktora dubbingującego Petera Parkera w serii gier Marvel’s Spider-Man.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

To jednak nie wszystko. Hakerzy postanowili zakomunikować deweloperom z Insomniac Games, że studio ma siedem dni na zareagowanie na zaistniałą sytuację. Grupa Rhysida uruchomiła bowiem aukcję, której przedmiotem są wykradzione dane, a jej cena wywoławcza wynosi 50 bitcoinów, czyli ponad 2 miliony dolarów. W przypadku braku reakcji ze strony studia materiały zostaną opublikowane.

Otwórz portfele i przygotuj się na zakup ekskluzywnych danych. Sprzedajemy tylko do jednej ręki, bez odsprzedaży, będziesz jedynym właścicielem!

Grupa Rhysida

Zobacz też: Smartfon do 4000 zł

Warto wspomnieć, że Wolverine zgodnie z zapowiedziami ma trafić wyłącznie na konsole PlayStation 5. Ostatnie doniesienia wskazują również na to, że premiera gry nastąpi w 2025 roku.

Źródło: Cyberdaily

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.