Spider-Man 2, Wolverine i coś jeszcze? Insomniac Games pracuje nad kolejną grą AAA

Insomniac Games Logo

Od dłuższego czasu wiadome jest, że Insomniac Games skupia się na przygotowaniu do premiery Spider-Mana 2 oraz debiutującej już w 2024 roku grze z Wolverinem w roli głównej. Jednocześnie jakiś czas temu pojawiły się nieoficjalne pogłoski sugerujące, że studio to pracuje nad jeszcze jednym, ale niezapowiedzianym dotychczas projektem. Doniesienia te potwierdziły się w ostatnim wywiadzie, jaki udzieliła jedna z obecnych deweloperek pracująca w tej firmie.

Deweloperka Insomniac Games potwierdza, że studio pracuje nad jeszcze jedną grą AAA

Podczas ostatniego wywiadu Erin Eberhardt, która od przeszło dwóch lat pracuje w Insomniac Games, zdradziła, że obecnie działa nad niegłoszonym jeszcze projektem AAA, który zarazem będzie jej pierwszą grą wydaną w tym studiu. Oczywiście ze względu na wiążące ją umowy nie mogła ujawnić żadnych szczegółów na temat owej niezapowiedzianej gry. Samo potwierdzenie jednak jest odpowiednim świadectwem na to, że twórcy m.in. serii Ratchet and Clank mają ręce pełne roboty.

Deweloperka przyznała, że jest podekscytowana tym faktem, a jednocześnie pochwaliła zarząd Sony, który lokuje spore środki w twórców gier, zatrudnionych w ich studiach. Zgodnie z jej słowami japońskie przedsiębiorstwo inwestuje w badania oraz rozwój podległych sobie firm.

Przeczytaj też: Gry podobne do It Takes two

Kup Marvel’s Spider-Man Miles Morales

Słowa Eberhardt w pewnym sensie pokrywają się także z doniesieniami, że studio znacząco się rozrosło. Według portalu Linkedin obecnie Insomniac Games zatrudnia 535 osób, a przy sprawnym zarządzaniu zasobami ludzkimi praca nad aż trzema projektami jednocześnie jest jak najbardziej możliwa. Na koniec pozostaje mieć nadzieję, że na ujawnienie nowej gry nie będziemy musieli zbyt długo czekać.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.