Jaki Resident Evil powinien otrzymać remake? Capcom pyta graczy w ankiecie i rozpala nadzieję fanów

Resident Evil 4 Remake

Historia serii Resident Evil sięga 1996 roku, kiedy to premierę miała pierwsza część gry. Na przestrzeni 27 lat powstało jeszcze wiele kolejnych produkcji i prawdopodobnie nie ma gracza, który nie zetknąłby się z którąś z odsłon. Jak powszechnie wiadomo, w ostatnim czasie Capcom zabrał się za robienie remaków, które osiągają naprawdę spore sukcesy. Teraz jednak fani mogą pomóc zdecydować japońskiemu gigantowi, która część powinna zostać odnowiona w następnej kolejności.

Capcom udostępnił ankietę, w której pyta o kolejny remake Resident Evil

Zwiastun Resident Evil 4

Powiedzieć, że ostatni remake wydany przez Capcom – Resident Evil 4 – osiągnął sukces, to jak nie powiedzieć nic. Produkcja osiąga rewelacyjne wyniki sprzedażowe, a dodatkowo zbiera naprawdę pozytywne oceny. Nie dziwi więc fakt, że Capcom najprawdopodobniej planuje pójść za ciosem i odnowić kolejną część tej kultowej serii, a w tym mają pomóc wydawcy sami gracze.

Capcom w ostatnim czasie udostępnił ankietę, w której zainteresowani mogą odpowiedzieć na pytanie, która część Resident Evil powinna zostać odnowiona jako następna. Oczywiście w ankiecie nie zabrakło także pytań dotyczących znajomości całej franczyzy, czy nawet oficjalnych stron w social mediach.

Jak wynika z komentarzy, spora część osób liczy, że kolejną odnowioną grą będzie Resident Evil: Code Veronica, której akcja rozgrywa się chwilę po drugiej części. Nie wiemy jednak na ile Capcom zdecyduje się posłuchać woli graczy, ani tym bardziej kiedy ewentualny remake ukaże się na rynku, szczególnie że w ostatnim czasie otrzymujemy sporo plotek na temat dziewiątej części Resident Evil.

Zobacz też: Najlepsze gry singleplayer

Kup Resident Evil 4 Remake

Biorąc pod uwagę pytanie w ankiecie i sukces ostatnich remaków Resident Evil, możemy śmiało przypuszczać, że w przyszłości kolejne części serii faktycznie doczekają się sporego liftingu. A Wy jaki remake chcielibyście zobaczyć jaki następny? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.