Jim Ryan miał stwierdzić wprost, że nie zależy mu na Call of Duty. „Chcę tylko zablokować waszą fuzję”

Jim Ryan PlayStation

Dyskusjom i zawirowaniom w kwestii przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft nie ma końca. Po wczorajszych doniesieniach o obawach Sony, które obawia się, że po tej transakcji „Zieloni” będą psuć Call of Duty na PlayStation przyszła pora na kolejne, bardzo kontrowersyjne słowa. Tym razem ich autorem jest nie kto inny jak Jim Ryan, który podczas ostatniego przesłuchania przed organami UE miał wyznać prawdziwy motyw wszystkich swoich dotychczasowych działań.

REKLAMA

Według dyrektorki Activision Blizzard Jimowi Ryanowi w ogóle nie zależy na marce Call of Duty

The CEO of SIE answered that question in Brussels.

In his words:
 
"I don’t want a new Call of Duty deal. I just want to block your merger.”

— Lulu Cheng Meservey (@lulumeservey) March 8, 2023

The CEO of SIE answered that question in Brussels.

In his words:
 
"I don’t want a new Call of Duty deal. I just want to block your merger.”

— Lulu Cheng Meservey (@lulumeservey) March 8, 2023

Dyrektorka Activision Blizzard oraz autorka popularnego ostatnio mema — Lulu Cheng — wyznała, że szef PlayStation — Jim Ryan — odpowiadając na pytanie, dlaczego nadal nie chce zgodzić się na żadną umowę dotyczącą obecności serii Call of Duty na konsolach Sony, miał stwierdzić:

Nie chcę waszej umowy na Call of Duty. Chcę tylko zablokować waszą fuzję.

Jim Ryan — szef działu PlayStation

Według kobiety firma zaoferowała już Sony 10-letnią umowę dotyczącą udostępniania serii Call of Duty na konsolach PlayStation. Co więcej, twierdzi ona, że proponowane warunki są „znacznie lepsze od tych, jakie zaoferowano do tej pory”, jednak japońska korporacja nadal odmawia podpisania umowy.

Przeczytaj też: Gry z otwartym światem

Warto przypomnieć, że słowa te miały paść 21 lutego 2021 roku, podczas specjalnego przesłuchania zorganizowanego przez urzędników Unii Europejskiej. Ciężko w pełni zweryfikować słowa Cheng, zwłaszcza w obliczu wcześniejszych informacji, które jasno wskazywały, że największą obawą Sony jest właśnie utrata Call of Duty na konsolach PlayStation.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!