Szef PlayStation nie odpuszcza. Jim Ryan poczynił kolejny krok, aby Microsoft nie kupił Activision Blizzard

Jim Ryan PlayStation

W ciągu ostatnich kilku lat nie było głośniejszej sprawy w branży gamingowej niż chęć przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Stety-niestety, nie wszyscy – z Sony na czele – chcą na to pozwolić. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że Jim Ryan – szef PlayStation – poczynił kolejny krok ku temu, aby Microsoft nie sfinalizował wartej 69 miliardów dolarów transakcji.

REKLAMA

Jim Ryan znów sprzeciwia się przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft, spotykając się z ważną urzędniczką

Microsoft Activision Blizzard
Xbox + Activision Blizzard

Jak donosi Reuters, w środę szef PlayStation spotkał się w Brukseli z szefową unijnego urzędu antymonopolowego Margrethe Vestager, aby omówić potencjalne przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft. Szczegóły spotkania nie są znane, ale można się domyślić, że Jim Ryan z pewnością nie przybył do Belgii, aby zachęcić urzędników do zatwierdzenia umowy.

Co ciekawe, zespół pod przewodnictwem Margrethe Vestager podobno przygotowuje się do wystosowania ostrzeżenia wobec Microsoftu, które ma oczywiście dotyczyć „potencjalnie antykonkurencyjnych skutków największego przejęcia w historii branży gier”.

Sprawa zakupu Activision Blizzard przez Amerykanów robi się coraz bardziej skomplikowana. Wczoraj Bloomberg donosił, że Federalna Komisja Handlu pozwała Microsoft, aby wyprzedzić działania swoich europejskich odpowiedników, natomiast jeszcze wcześniej Amerykanie starali się przekonać do siebie FTC wspólną reklamą firmy i związków zawodowych.

Przeczytaj też: PS5 czy Xbox Series X

Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na dalszy rozwój sytuacji. Nie zanosi się jednak na to, aby Sony z Jimem Ryanem na czele miało odpuścić i po prostu zaakceptować przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzać w PS Store!