Nowy Deus Ex? Nie, Eidos Montreal pracuje nad czymś innym

Deus Ex Mankind Divided

Studio Eidos Montreal jest w trakcie prac nad zupełnie nową marką. Dla fanów jednej z ich najbardziej znanych serii może to być smutna wiadomość, wszak nie czeka nas nowy Deus Ex – a przynajmniej na razie. Na co w takim razie możemy liczyć?

REKLAMA

Deus Ex wróci, ale nie wiemy kiedy

Jak informuje Jason Schreier z Bloomberga, studio Eidos Montreal jest obecnie skupione na pracach związanych z zupełnie nowym IP. W sieci brak jednak jakichkolwiek szczegółów czy konkretów na temat nadchodzącej gry. Ciekawszym jest jednak to, co w przyszłości może stać się ze znaną już marką z portfolio firmy, która nie była odświeżana od 2016 roku – nie licząc wydań mobilnych.

Zobacz też: Najlepsze gry na PS3

Choć nowy Deus Ex nie ukaże się na rynku w najbliższym czasie, to twórcy serii mają co do potencjalnej kontynuacji bardzo konkretne plany. Chcą bowiem stworzyć grę, o której marzyło CD Projekt RED w kontekście Cyberpunka 2077. Mowa zatem o futurystycznym, otwartym świecie z cyberpunkową otoczką oraz całym dobrodziejstwem inwentarza serii Deus Ex. Tkwi w tym jednak pewien haczyk – będziemy musieli naprawdę długo poczekać. Może sprzedaż marki przyspieszy ten proces?

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!