Kingdom Come Deliverance 2 rzuci wyzwanie najpotężniejszym pecetom? Nawet RTX 4080 Super może mieć problem

Kingdom Come Deliverance 2

Zapowiedziane jakiś czas temu Kingdom Come Deliverance 2 jest dla wielu graczy jedną z najbardziej oczekiwanych gier całego 2024 roku. Produkcja od czeskiego Warhorse Studios kontynuować będzie historię Henryka ze Skalicy, który rusza w dalszą podróż wiedziony żądzą zemsty wobec potężniejszych od siebie. Możliwe, że tytuł ten pójdzie śladem pierwszej części nie tylko pod względem rozmachu, ale także… wymagań sprzętowych.

Kingdom Come Deliverance 2 może zmęczyć nawet najpotężniejsze maszyny

Daniel Vavra (Warhorse Studios) prezentuje swój komputer

Pomimo że Warhorse Studios jeszcze nie opublikowało jeszcze żadnych danych dotyczących wymagań sprzętowych dla Kingdom Come Deliverance 2 na PC, tak reżyser gry — Daniel Vavra — udostępnił na swoim kanale na YouTube bardzo ciekawy materiał. Podzielił się on bowiem pewnymi szczegółami związanymi z obecnym stanem optymalizacji KCD 2, a jako punkt odniesienia posłużyła mu bardzo wydajna maszyna wyposażona w potężnego AMD Ryzen 9 7950X3D oraz GPU NVIDIA GeForce RTX 4080 SUPER. Mowa więc o maszynie z peryferiami wartej bagatela 250 tys. koron czeskich (ok. 43 tys. złotych).

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Po takim luksusowym kombajnie można by się spodziewać zatrważającej wręcz wydajności, ale nie tym razem. Vavra twierdzi, że aktualna wersja gry przy rozdzielczości 4K i maksymalnych ustawieniach jest w stanie wygenerować ledwie 40 kl./s. Po zjechaniu z suwaczkami do detali „bardzo wysokich” gra osiąga 60 FPS z okazjonalnymi spadkami.

Wiele osób może patrzeć na te informacje z niemałym przerażeniem, jednak ich obawy mogą być nieuzasadnione z dwóch powodów. Przede wszystkim mowa o nieoficjalnej wersji gry, którą zapewne czekać będzie jeszcze proces optymalizacji, a dodatkowo Kingdom Come Deliverance 2 oferować będzie wsparcie dla NVIDIA DLSS oraz AMD FSR. Oznacza to, że tam, gdzie standardowa rasteryzacja nie będzie w stanie nadążyć, tam będzie możliwość skorzystania z dobrodziejstw wspomnianych technologii, co powinno zapewnić zauważalny wzrost wydajności.

Kingdom Come Deliverance 2
Kingdom Come Deliverance 2

Dla osób, które ogrywały w 2018 roku pierwszą część, takie wieści nie powinny być zaskoczeniem, bo nawet dziś pierwsza część przygód Henryka jest w stanie zmęczyć nawet najpotężniejsze konfiguracje. Mimo upływu lat gra ta nadal potrafi wyglądać fenomenalnie, wyciskając z niektórych podzespołów siódme poty.

Pozostaje więc mieć nadzieję, że Warhorse Studios zajmie się optymalizacją w sposób odpowiedni i na premierę gra będzie w stanie działać w 60 klatkach nawet na nieco słabszych konfiguracjach. O tym jednak przekonamy za stosunkowo niedługi czas, bo wedle zapowiedzi czeskiego studia Kingdom Come Deliverance 2 zadebiutuje jeszcze w 2024 roku. Czekacie? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: DSOG.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.