Klasyki z PS Plus Premium w wersji NTSC. Sony rezygnuje ze standardu PAL w Europie i innych rynkach

PS Plus Premium

Po debiucie nowego PS Plusa na pierwszym rynku, czyli w Azji, najbardziej czujni klienci zauważyli, że klasyki z najdroższego wariantu usługi (PS Plus Premium) nie działały tak, jak powinny. Było to spowodowane tym, że bazowały one na wersji PAL, która oferuje maksymalnie rozgrywkę w 25 klatkach na sekundę na konsolach PS4 czy PS5.

Klasyki w PS Plus Premium zadziałają w 30 FPS-ach m.in. w Polsce!

Dzisiaj nowy PS Plus trafił do Europy. Z tej okazji europejski oddział PlayStation stwierdził za pomocą Twittera, iż planuje – m.in. w Polsce – wprowadzić wersję NTSC dla większości klasycznych gier oferowanych w ramach planu PlayStation Plus Premium. Oznacza to, że powinniśmy móc cieszyć się starszymi produkcjami, które będą bardziej dopracowane – zadziałają w 30 FPS-ach i nie będą posiadały irytujących pasków po bokach ekranu.

Sprawdź też: Rynek Steam, jak odblokować?

To nie wszystkie ciekawe informacje z obozu Sony. Japońska korporacja zaprosiła wczoraj swoich odbiorców na wydarzenie „Find Your New Zone”, podczas którego prawdopodobnie poznamy nowy kontroler, słuchawki i gamingowe monitory stworzone z myślą o konsoli PS5.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Dołącz do redakcji