Konami podniesie pensje swoim pracownikom. Podwyżki zaczną się od nowego roku

Silent Hill f

W czasach, gdy przez branżę gier przechodzą kolejne fale zwolnień, Konami zdecydowało się na coś innego. Firma podniesie bowiem pensje swoim pracownikom. Podwyżki zaczną się od przyszłego roku.

Podwyżki pensji w Konami

Zwiastun Silent Hill 2

W ostatnim czasie w firmach tworzących gry doszło do wielu zwolnień. Te objęły m.in. wydawcę polskiego Ghostrunnera czy PlayStation i Xboxa.

Tymczasem w Konami doszło do czegoś innego. Firma zdecydowała się bowiem na delikatne podwyżki pensji swoich pracowników.

Tak więc podstawowe wynagrodzenie zmieni się o 5000 jenów, czyli około 129 zł. Ponadto wypłaty dla osób na stanowiskach wymagających wykształcenia wzrosną do 300 000 jenów, czyli ok. 7769 zł. Poprzednio wynosiły one 295 000 jenów, co mniej więcej odpowiada kwocie 7640 zł.

Co prawda wzrosty te nie są zbyt imponujące. Jak to się jednak mówi – lepszy rydz niż nic.

Wyższe pensje staną się rzeczywistością od marca 2025 roku. Niestety nie obejmą one wszystkich lokalnych grup oraz stanowisk.

Polscy gracze mogą ostatnio kojarzyć Konami ze współpracy z rodzimym Bloober Team. Nasi rodacy przygotowują dla japońskiego wydawcy remake Silent Hill 2.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Źródło: GamesIndustry.biz

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2482 (w redakcji od 17.11.2022)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.