Google Stadia żegna się ze swoimi użytkownikami. Nastąpił oficjalny koniec usługi

Google Stadia

O zbliżającym się końcu Google Stadii wiemy już oczywiście od kilku miesięcy. Ten moment wreszcie nadszedł, Google nie wycofał się ze swojej decyzji i oficjalnie pożegnał się ze swoimi użytkownikami.

Koniec Google Stadia

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, nastąpił oficjalny koniec Google Stadia. Z profilu na Twitterze opublikowano krótką wiadomość z podziękowaniami dla wszystkich partnerów, twórców oraz społeczności. Platforma Google’a jest już historią.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nie oznacza to oczywiście, że dyskusje dotyczące Stadii znikną razem z serwerami. Google cały czas zwraca pieniądze swoim użytkownikom, którzy muszą poradzić sobie również z przeniesieniem biblioteki gier ze Stadii na inne platformy.

Przeczytaj też: Najlepszy VPN

Zobaczymy, czy będzie to ostatni tego typu projekt Google’a. Firma twierdzi na razie, że technologia stojąca za Stadią nie pójdzie na marne i będzie wykorzystywana do ich innych projektów, jak chociażby YouTube czy Google Play.

O autorze
Tomasz Alicki
Autor

Wychowany na konsolach weteran Call of Duty. Fan esportu i dobrej książki. Wolne chwile spędza w World of Warcraft lub Path of Exile.

Liczba wpisów: 279 (w redakcji od 17.10.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.