[Akt.] Konsolowe This War of Mine: Final Cut nadchodzi. Remaster trafi do Xbox Game Pass na premierę

This War of Mine: Final Cut

This War of Mine: Final Cut w formie bezpłatnej aktualizacji trafiło już do graczy pecetowych w 2019 roku. Teraz okazuje się jednak, że produkcja o tej samej nazwie, będąca next-genowym wydaniem hitu 11bit Studios, zmierza również na konsole. Jej premiera odbędzie się już niedługo, a co najciekawsze, This War of Mine: Final Cut zawita również do Game Passa.

Konsolowe This War of Mine: Final Cut oficjalnie, premiera w Game Passie potwierdzona

This War of Mine Final Cut Xbox Game Pass

Konsolowe wydanie This War of Mine: Final Cut pojawiło się w cyfrowych sklepach Microsoftu i Sony. Odświeżona produkcja w wersji na Xbox Series X|S i PlayStation 5 zadebiutuje już 10 maja 2022 roku. Co ciekawe, przy grze w Xbox Store widnieje też plakietka Game Passa, co sugeruje, że subskrybenci usługi Amerykanów zagrają w nią bez dodatkowych opłat już pierwszego dnia. Nie można jednak brać tego za pewnik, bo podobne sytuacje (np. z Resident Evil Village) zdarzały się już wcześniej i często okazywały się wynikiem błędu.

Przeczytaj też: 7 Days to Die i Research and Destroy od dzisiaj w Xbox Game Pass

Twórcy nie wypisali, co odróżni wersję This War of Mine: Final Cut na konsolach od podstawowej, ale określają ją mianem remastera. To z kolei oznacza, że możemy się spodziewać podniesienia rozdzielczości do 4K i być może 60 FPS-ów. W Xbox Store produkcję wyceniono na 92,49 zł.

Przeczytaj też: Darmowe gry na PC

This War of Mine zostało zainspirowane prawdziwymi wydarzeniami. W grze obejmujemy kontrolę nad grupą cywilów, którzy starają się przetrwać w niezwykle trudnych, wojennych realiach. Rozgrywka polega tu przede wszystkim na utrzymywaniu swojej kryjówki i pozyskiwania przedmiotów niezbędnych do przetrwania.

Aktualizacja – 26.04.2022, 13:10

To już pewne — This War of Mine Final Cut zawita do Xbox Game Pass w dniu swojej premiery. Gra wyświetla się w zakładce „Już wkrótce” w aplikacji Xbox Game Pass. Jako datę jej debiutu wskazano tam 9 maja, mimo że w Xbox Store możemy przeczytać o 10 maja. W ramach abonamentu zagramy na komputerach PC, Xbox Series X|S i być może w chmurze. Niewykluczone jednak, że Microsoft zadba też o licencję na podstawową wersję, która śmiga również na konsolach Xbox One.

This War of Mine: Final Cut w aplikacji Xbox Game Pass
This War of Mine: Final Cut w aplikacji Xbox Game Pass

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z