[Akt.] Resident Evil Village niedługo w Xbox Game Pass? Poszlaka w polskim Xbox Store

Resident Evil Village

Resident Evil Village to zeszłoroczny survival horror, który został przyjęty przez graczy wprost rewelacyjnie. Na ten moment w ramach subskrypcji Xbox Game Pass dostępna jest tylko pierwsza część przygód Ethana Wintersa, czyli Resident Evil 7. Wygląda jednak na to, że już niedługo w abonamencie Microsoftu może wylądować także Village. Sugeruje to poszlaka znaleziona przez nas na stronie Xbox Store.

Resident Evil Village w Xbox Game Pass — przeciek sugeruje rychły debiut gry w usłudze

Xbox Game Pass Resident Evil Village przeciek
Zrzut ekranu z Xbox Store

W Xbox Store trwa obecnie wyprzedaż wydawcy Capcom. Na samym początku listy przecenionych gier znajduje się tytułowe Resident Evil Village. W szybkim podglądzie gry, poza jej opisem i ceną, pojawiła się także informacja o tym, że wchodzi ona w skład subskrypcji Xbox Game Pass. Wszystko uwieczniliśmy na powyższym zrzucie ekranu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zła wiadomość jest taka, że po kilkunastu minutach napis „W ramach subskrypcji Game Pass” przestał być widoczny pod ceną gry w Xbox Store. Niewykluczone więc, że był to po prostu dziwny błąd ze strony Microsoftu, ale bardziej optymistyczna wersja to ta, w której pracownik Xboxa nieco się pospieszył, a Resident Evil Village rzeczywiście niedługo wyląduje w bibliotece Xbox Game Pass.

Przeczytaj też: Najlepsze horrory w Xbox Game Pass

Premiera Resident Evil Village odbyła się 7 maja 2021 roku, więc od tego czasu minął już niemal rok. Idąc tym tropem, sprzedaż gry Capcomu raczej nie jest już przesadnie wysoka, dlatego wrzucenie jej do oferty Game Passa w najbliższym czasie byłoby naturalnym krokiem — a tym bardziej że Resident Evil 7 znajduje się w subskrypcji od dawna.

Oczywiście na ten moment nie można brać niczego za pewnik, ale ciężko nam uwierzyć, że wzmianka o obecności w Game Passie pojawiła się przy tej grze zupełnie przypadkowo. Bardzo podobna sytuacja miała bowiem miejsce z Mass Effect Edycja Legendarna, kiedy na okładce gry w Xbox Store przedwcześnie wylądowała plakietka Game Passa. Mniej więcej półtora miesiąca po tym przecieku produkcja BioWare rzeczywiście zadebiutowała w subskrypcji.

Przeczytaj też: Telewizor do Xbox Series X

Już niedługo Resident Evil Village będzie obchodzić okrągły rok, a nie da się ukryć, że byłby to idealny moment na wprowadzenie tej gry do abonamentu Amerykanów. Jakby tego było mało, niewykluczone, że właśnie 7 maja 2022 roku wygaśnie umowa o zakazie udostępniania RE Village w usługach subskrypcyjnych konkurencji, którą rzekomo zawarł Capcom z Sony. Pod koniec warto jeszcze raz wspomnieć, że na razie nie można brać niczego za pewnik. Możemy jedynie być dobrej myśli i cierpliwie czekać na oficjalne ogłoszenie ze strony Microsoftu lub Capcomu, o ile takie kiedykolwiek nadejdzie.

Aktualizacja – 29.03.2022, 00:08

Do naszego odkrycia odniósł się sam Major Nelson. Niestety przedstawiciel Xboxa poinformował, że informacja o obecności Resident Evil Village w Game Passie była wynikiem błędu i na ten moment nie ma planów co do wprowadzenia tej gry do subskrypcji.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.