[Akt.] Resident Evil Village niedługo w Xbox Game Pass? Poszlaka w polskim Xbox Store

Resident Evil Village

Resident Evil Village to zeszłoroczny survival horror, który został przyjęty przez graczy wprost rewelacyjnie. Na ten moment w ramach subskrypcji Xbox Game Pass dostępna jest tylko pierwsza część przygód Ethana Wintersa, czyli Resident Evil 7. Wygląda jednak na to, że już niedługo w abonamencie Microsoftu może wylądować także Village. Sugeruje to poszlaka znaleziona przez nas na stronie Xbox Store.

Resident Evil Village w Xbox Game Pass — przeciek sugeruje rychły debiut gry w usłudze

Xbox Game Pass Resident Evil Village przeciek
Zrzut ekranu z Xbox Store

W Xbox Store trwa obecnie wyprzedaż wydawcy Capcom. Na samym początku listy przecenionych gier znajduje się tytułowe Resident Evil Village. W szybkim podglądzie gry, poza jej opisem i ceną, pojawiła się także informacja o tym, że wchodzi ona w skład subskrypcji Xbox Game Pass. Wszystko uwieczniliśmy na powyższym zrzucie ekranu.

Zła wiadomość jest taka, że po kilkunastu minutach napis „W ramach subskrypcji Game Pass” przestał być widoczny pod ceną gry w Xbox Store. Niewykluczone więc, że był to po prostu dziwny błąd ze strony Microsoftu, ale bardziej optymistyczna wersja to ta, w której pracownik Xboxa nieco się pospieszył, a Resident Evil Village rzeczywiście niedługo wyląduje w bibliotece Xbox Game Pass.

Przeczytaj też: Najlepsze horrory w Xbox Game Pass

Premiera Resident Evil Village odbyła się 7 maja 2021 roku, więc od tego czasu minął już niemal rok. Idąc tym tropem, sprzedaż gry Capcomu raczej nie jest już przesadnie wysoka, dlatego wrzucenie jej do oferty Game Passa w najbliższym czasie byłoby naturalnym krokiem — a tym bardziej że Resident Evil 7 znajduje się w subskrypcji od dawna.

Oczywiście na ten moment nie można brać niczego za pewnik, ale ciężko nam uwierzyć, że wzmianka o obecności w Game Passie pojawiła się przy tej grze zupełnie przypadkowo. Bardzo podobna sytuacja miała bowiem miejsce z Mass Effect Edycja Legendarna, kiedy na okładce gry w Xbox Store przedwcześnie wylądowała plakietka Game Passa. Mniej więcej półtora miesiąca po tym przecieku produkcja BioWare rzeczywiście zadebiutowała w subskrypcji.

Przeczytaj też: Telewizor do Xbox Series X

Już niedługo Resident Evil Village będzie obchodzić okrągły rok, a nie da się ukryć, że byłby to idealny moment na wprowadzenie tej gry do abonamentu Amerykanów. Jakby tego było mało, niewykluczone, że właśnie 7 maja 2022 roku wygaśnie umowa o zakazie udostępniania RE Village w usługach subskrypcyjnych konkurencji, którą rzekomo zawarł Capcom z Sony. Pod koniec warto jeszcze raz wspomnieć, że na razie nie można brać niczego za pewnik. Możemy jedynie być dobrej myśli i cierpliwie czekać na oficjalne ogłoszenie ze strony Microsoftu lub Capcomu, o ile takie kiedykolwiek nadejdzie.

Aktualizacja – 29.03.2022, 00:08

Do naszego odkrycia odniósł się sam Major Nelson. Niestety przedstawiciel Xboxa poinformował, że informacja o obecności Resident Evil Village w Game Passie była wynikiem błędu i na ten moment nie ma planów co do wprowadzenia tej gry do subskrypcji.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!