Lenovo Legion Go – preordery już dostępne! Niebawem premiera kolejnego konkurenta Steam Decka

Lenovo Legion Go

Lenovo Legion Go został zapowiedziany dosyć niespodziewanie jako kolejny konkurent Steam Decka. Handheld ma oferować dosyć potężne podzespoły i będzie kompatybilny m.in. z zestawem AR producenta. Już dziś można go zamówić przedpremierowo, ale jeszcze nie w Polsce.

Ruszyły preordery na Lenovo Legion Go

Zwiastun Lenovo Legion Go

Przypomnijmy, że Lenovo Legion Go to oparty o procesor AMD Ryzen Z1 handheld, który będzie działać na Windowsie 11. Dzięki współpracy z Microsoftem do zakupu konsoli zostanie dołączona 3-miesięczna subskrypcja Xbox Game Pass.

Sprzęt został zapowiedziany na samym początku września, a teraz można go już zakupić w przedsprzedaży. Preordery są dostępne na stronie Lenovo, ale niestety producent nie oferuje – przynajmniej jeszcze – wysyłki do Polski.

Tak czy inaczej, gracze mogą zakupić dwa warianty Lenovo Legion Go. Różnią się one pojemnością przestrzeni dyskowej – za edycję o pojemności 512 GB zapłacimy 700 dolarów (ok. 3063 zł), a w przypadku 1 TB mowa o wydatku rzędu 750 dolarów (ok. 3282 zł).

Na razie nie wiadomo, kiedy konsola trafi do Polski. Jeżeli jej ceny utrzymają się jednak w naszym kraju na podobnym pułapie, Lenovo Legion Go będzie dużo tańszy od Asus ROG Ally, które w lokalnych sklepach można najczęściej zakupić za 3777 zł.

Zobacz też: Laptop gamingowy do 10000 zł

Jak informuje Lenovo, wysyłka handhelda dla mieszkańców USA odbędzie się w dniach 3-7 listopada. Oznacza to, że zapewne już niedługo znajdzie się on również w ofercie polskich partnerów detalicznych.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
NIESAMOWITA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.