Life by You pozwoli graczom przeklinać na NPCów. Rywal The Sims ma zapewnić realistyczne interakcje

Life by You

Life by You zapowiada się na bardzo interesującą produkcję, która może stanowić sporą konkurencję dla serii The Sims. Już teraz wiemy, że symulator życia od Paradox Tectonic zapewni wiele nowości względem rywala, w tym salony samochodowe czy swobodne kształtowanie okolicy. W Life by You mamy także porozumiewać się realnie istniejącym językiem i jak się okazuje, twórcy zapewnią nam całkiem dużo swobody w zakresie konwersacji.

W Life by You będziemy mogli przeklinać w rozmowach z NPCami

Zwiastun Life by You

W trakcie tegorocznych targów Gamescom 2023 portalowi PCGamesn udało się przeprowadzić rozmowę z deweloperem Life by You na temat relacji i interakcji między postaciami w grze. Podczas demonstracji możliwości tytułu, starsza projektantka Hannah Culver zaprezentowała dzień z życia swojego awatara.

W pewnym momencie kobieta stanęła przed wyborem flirtu lub… obrażania swojego współpracownika. Okazuje się, że jeśli gracz zdecyduje się na bardziej wulgarne potraktowanie innej postaci, nasz awatar może wypowiedzieć prawdziwe przekleństwa, a także pokazać środkowy palec.

Ekscytującą częścią dla mnie jako gracza jest to, jak odpowie na to sztuczna inteligencja. Każda postać reaguje zgodnie z posiadanymi relacjami, miejscem, w którym się znajduje, a nawet swoimi cechami. Gdybym więc była niemiła dla innej osoby, mogłoby to potoczyć się inaczej. Zyskujesz więcej interakcji, im bardziej jesteś przyjazny. Są też pewne wredne interakcje, które możesz wykonać tylko wtedy, gdy jesteś z kimś wrogiem, więc istnieją różne etapy relacji.

Hannah Culver

Culver dodaje również, że budowanie interakcji w grze jest bardzo ważne – na przykład nie można oświadczyć się osobie, której nie zna się zbyt dobrze. Według projektantki produkcja Paradox Tectonic ma lepiej oddawać rzeczywisty wygląd relacji międzyludzkich w prawdziwym świecie. W zależności od poziomu relacji z NPCami mogą oni reagować na różne sposoby, od przyjacielskich przekomarzań po jawną wrogość. To jest jeden z elementów, który z pewnością odróżni Life by You od The Sims.

Zobacz też: Ranking telewizorów 55 cali

Kup The Sims 4 Ranczo

Na koniec warto wspomnieć, że Life by You będzie dostępne w ramach Early Accessu od 5 marca 2024 roku. Gra zmierza wyłącznie na komputery osobiste. Warto również dodać, że produkcja powstaje pod okiem Roda Humble’a, który wcześniej pracował przy serii The Sims.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.