Lightyear Frontier na kolejnych materiałach promocyjnych! Gra w 2023 roku zasili ofertę Xbox Game Pass

Lightyear Frontier

Podczas pokazu ID@ Xbox Digital poza Everspace 2 czy The Last Case of Benedict Fox znalazło się także miejsce na prezentację debiutanckiej produkcji szwedzkiego studia Frame Break zatytułowanej Lightyear Frontier. Od samego początku gra budzi silne skojarzenia z takimi tytułami jak No Man’s Sky i jest to jak najbardziej słuszne, jednak zaoferuje ona zupełnie inny rodzaj zabawy.

REKLAMA

Lightyear Frontier da możliwość stworzenia swojej własne kosmicznej farmy

Lightyear Frontier
Lightyear Frontier

W Lightyear Frontier przyjdzie nam wcielić się w rolę operatora mecha, który trafiając na pozornie bezludną planetę, będzie musiał stworzyć sobie na niej sprzyjające warunki do życia. Dokonać tego będzie można poprzez szereg czynności takich jak zbieranie surowców, budowanie czy uprawianie ziemi. Wszystko to z wygodnego kokpitu naszej maszyny.

Nie będzie to jednak jedyna aktywność, którą przyjdzie nam wykonywać podczas pobytu na nowej planecie. Nadrzędnym celem całej zabawy jest eksploracja tegoż miejsca i poszukiwanie oraz eksploracja ruin, które są pozostałościami po cywilizacji zamieszkującej wcześniej ten glob.

Lightyear Frontier
Lightyear Frontier

Podczas odkrywania tajemnic nowej planety gracze co jakiś czas natykać się będą na zupełnie nowe surowce czy recepty, które będą mogli zabrać do swojej farmy, aby z ich pomocą ulepszać swój nowy dom lub mecha.

Rozgrywka, mimo że głównie skupiona wokół aktywności wykonywanych z poziomu maszyn, da możliwości robienia pewnych rzeczy „własnymi rękoma”, choć podczas pokazu nie zostało dokładnie opisane jakie czynności będzie można w ten sposób wykonywać.

REKLAMA

Ciekawie prezentuje się także możliwość grania z przyjaciółmi w trybie kooperacji. Twórcy zapowiadają, że przemierzanie świata w maksymalnie czteroosobowych grupach dostarczy graczom sporo przyjemności i znacząco ułatwi zbieranie surowców oraz odkrywanie tajemnic skrywanych przez planetę.

W trakcie zabawy napotkamy także kilka postaci niezależnych, z którymi będziemy mogli wchodzić w różnorakie interakcje, a także poznawać ich historie co budzi oczywiste skojarzenia ze Stardew Valley lub Animal Crossing. Jedną z takich postaci będzie handlarka Lola, która odwiedzi naszą farmę, oferując nam kilka całkiem przydatnych przedmiotów.

Na uwagę zasługuje również oprawa audiowizualna, a zwłaszcza ścieżka dźwiękowa, która jest czymś, co można śmiało nazwać „kosmiczną muzyką country”. Stanowi ona idealne uzupełnienie dla całkiem uroczej, kreskówkowej grafiki.

Przeczytaj też: Najlepsze polskie gry

CEO studia zdradził, że pracę nad grą idą bardzo dobrze, a zespół w 2022 roku osiągnął kilka istotnych „kamieni milowych”, z czego jednym z nich była obecność na kilku światowych targach growych. Dzięki temu mogli zebrać oni feedback i usprawnić swoją produkcję.

Lightyear Frontier ma zadebiutować w maju 2023 roku w formie wczesnego dostępu, choć dokładny termin premiery nie został jeszcze podany. Gra pojawi się na PC, Xboxie One oraz Xbox Series X|S. Warto też na koniec wspomnieć, że pozycja ta dostępna będzie od samego początku również w ramach abonamentu Xbox Game Pass.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!