Seria Yakuza otrzyma serial! Prime Video stawia na kolejną adaptację gry wideo

Yakuza Kiwami

W ostatnich kilkunastu miesiącu można zauważyć, że twórcy filmowi coraz chętniej ekranizują gry wideo. Sukces serialu Fallout przełożył się na to, że włodarze serwisu Prime Video postanowili sięgnąć po kolejną znaną markę. W swoich mediach społecznościowych platforma streamingowa właśnie ogłosiła, że jeszcze w tym roku premierę będzie mieć serial na podstawie serii Yakuza.

Serial Like a Dragon: Yakuza od Prime Video. Data premiery i szczegóły

Like a Dragon: Infinite Wealth — zwiastun

Serial Fallout okazał się wielkim sukcesem platformy Prime Video. Produkcja na podstawie cyklu gier wideo osadzonych w postnuklearnym świecie przyciągnęła nie tylko starych fanów, lecz także widzów kompletnie niezaznajomionych z tym uniwersum. Właściciele serwisu, zachęceni popularnością Fallouta, postanowili kuć żelazo póki gorące i ledwo kilka tygodni temu zapowiedzieli serial na podstawie legendarnej serii Tomb Raider.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Okazuje się, że to nie koniec romansu platformy streamingowej z grami. Prime Video właśnie zapowiedziało w swoich mediach społecznościowych, że jeszcze w tym roku premierę będzie mieć serial na podstawie serii Yakuza.

Podejmij decyzję o wykonaniu kolejnego kroku. Lime a Dragon: Yakuza pojawi się na Prime Video 24 października.

Oficjalne konto Prime Video w serwisie X/Twitter

Like a Dragon: Yakuza, bo taką nazwę będzie nosić dzieło, zadebiutuje już 24 października 2024 roku. Produkcja będzie 6-odcinkowym serialem aktorskim i jak nie trudno było się domyślić, jest tworzona w Japonii. Pierwsze trzy odcinki pojawią się już w dniu premiery, a kolejne trzy trafią do widzów 1 listopada.

Akcja serialu rozgrywać się będzie w dwóch okresach, w 1995 i 2005 roku i przedstawić ma „życie, dzieciństwo oraz perypetie niezrównanego wojownika Yakuzy, mającego silne poczucie sprawiedliwości, obowiązku i człowieczeństwa”.

Reżyserami Like a Dragon: Yakuza są Masaharu Take oraz Kengo Takimoto, a w rolę słynnego Kazumy Kiryu wcieli się Ryoma Takeuchi.

Choć seria Yakuza nie jest w Polsce aż tak popularna, to zdecydowanie warto się zainteresować produkcją Prime Video. Dajcie znać, czy dacie jej szansę!

Źródło: X/Twitter, Variety, VGC

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.