Lords of the Fallen 2 już powstaje? CI Games najwidoczniej nie zasypuje gruszek w popiele

Lords of the Fallen

Lords of the Fallen, które debiutowało w połowie października 2023 roku, mimo dość mieszanego odbioru sprzedało się naprawdę porządnie. Produkcja od CI Games jest także bardzo często rozwijana przez deweloperów i nawet w ubiegłym tygodniu doczekaliśmy sporej aktualizacji. Wychodzi na to, że deweloperzy chcą „iść za ciosem” i najwidoczniej pracują już nad kolejną odsłoną tej gry.

Lords of the Fallen 2 może zadebiutować już w 2026 roku

Lords of the Fallen
Lords of the Fallen

Zgodnie z informacjami zawartymi w raporcie finansowym za trzeci kwartał 2023 roku w CI Games praca wre. Firma przekazała, że szereg detali dotyczących aktualnych prac zespołów należących do spółki, w tym deweloperów z Hexworks.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

To właśnie studio odpowiedzialne w głównej mierze za Lords of the Fallen pracuje nad czymś zupełnie nowym, co nazywane jest roboczo Project 3. Według przekazanych szczegółów będzie to przedstawiciel RPG akcji w świecie fantasy. Od technicznej strony mówi się, iż będzie to tytuł działający na Unreal Engine 5, który zadebiutuje w 2026 roku na PC, PS5 oraz Xbox Series X|S.

Informacje te pozwalają sugerować, że ten enigmatyczny projekt to Lords of the Fallen 2. Dość wiele elementów wskazanych w raporcie pokrywa się z charakterystyką tego IP, a reboot z 2023 roku dał spore podstawy pod ewentualną kontynuację.

lords of the fallen
Lords of the Fallen

W końcu po niespełna dwóch tygodniach od premiery produkcja ta osiągnęła wynik 1 miliona sprzedanych kopii. Aktualnie sprzedaż wspomagana jest przez liczne promocje, ale też dodawanie gry do różnych pakietów z konsolami (np. Xbox Series X).

Co więcej, CI Games ma wobec swojego rebootu bardzo ambitne plany, bo zakłada, że gra osiągnie w pewnym momencie próg 100 milionów dolarów przychodu. Teoretycznie dla chcącego nic trudnego, ale cel jest naprawdę wygórowany.

Przeczytaj też: Gry offline

Jeszcze ciekawiej brzmią wieści z innego obozu CI Games, a dokładniej Underdog Studios. Deweloperzy z tego studia mają pracować nad projektem, który nazywany jest roboczo Survivors. To pozwala sugerować, że będziemy mieli styczność z tytułem z gatunku survival, choć to może być zbyt daleko idąca teoria.

Konkretów na temat tej gry możemy spodziewać się nieco wcześniej, bo debiut planowany jest na 2025 rok. Możliwe więc, że pierwsze konkrety zostaną ujawnione już niebawem.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.