Premierowy patch do Lords of the Fallen tylko na PS5 i PC. Gracze Xboxa po raz kolejny poszkodowani

Lords of the Fallen Xbox Series X Xbox Series S

Lords of the Fallen debiutuje już jutro. Recenzje gry wspominały, że ma ona dosyć poważne problemy z optymalizacją oraz wydajnością. Niestety okazuje się, że jej premierowy patch ominie Xboxy i zadebiutuje później.

Premierowa aktualizacja do Lords of the Fallen zadebiutuje na Xboxach Series X|S kilka dni po PC i PS5

CI Games opublikowało dziś komunikat, w którym podziękowało wszystkim twórcom treści. Chodzi o współpracę w zakresie szybkiego wdrożenia aktualizacji, które zostaną dołączone do mającego swoją jutrzejszą premierę Lords of the Fallen.

Dalej zostaliśmy poinformowani, że posiadacze PC i PS5 będą mogli „cieszyć się grą zgodnie z założeniami”. Tymczasem gracze korzystający z Xboxów Series X|S poczekają na premierową aktualizację produkcji nieco dłużej, bo ta zadebiutuje na ich konsolach „w nadchodzących dniach”.

To swoją drogą nie pierwszy raz, gdy właściciele Xboxów są w pewien sposób poszkodowani. Już w przeszłości zdarzały się bowiem sytuacje, gdy ich platformy dostawały różnego rodzaju zawartość później niż na komputerach oraz PlayStation.

Skrajnym tego przypadkiem jest Baldur’s Gate 3. Kwestia niedziałającego splitscreena na Xboxie Series S zaważyła o tym, że tytuł ten nadal nie pojawił się na konsolach „Zielonych”. Przypomnijmy, że ma to związek z polityką Microsoftu, która stanowi, iż tańsza wersja jego next-genowej konsoli nie może zostać w takich przypadkach pominięta.

Oczywiście nie powinniśmy w tym miejscu wieszać psów na twórcach oraz wydawcach. Najprawdopodobniej przy Lords of the Fallen mamy do czynienia z kolejnymi problemami technicznymi, których rozwiązanie wymaga większej ilości czasu. Tym bardziej że produkcja korzysta z nowatorskiego Unreal Engine 5, czyli wciąż świeżej technologii.

Zobacz też: Gry podobne do Genshin Impact

Byłoby jednak miło, gdyby „Xboxiarze” otrzymali konkretny powód opóźnienia aktualizacji. Zwłaszcza że część z nich zdecydowała się na złożenie zamówień przedpremierowych na grę, której jakość będzie zapewne początkowo odbiegać od ich oczekiwań.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.