Manor Lords doczeka się ogromnej zmiany! Twórca gry wspomina także o porcie na konsole

Manor Lords

Manor Lords to polska produkcja opracowana praktycznie przez jedną osobę. Gra odniosła niesamowity sukces na platformie Steam, sprzedając się w liczbie ponad dwóch milionów egzemplarzy. Tymczasem twórca produkcji wypowiedział się o wielkiej zmianie, jaką niebawem planuje wprowadzić do swojego dzieła.

Manor Lords zostanie przeniesione na nowy silnik

Twórca Manor Lords, Grzegorz Styczeń, oficjalnie ogłosił pracę nad przeniesieniem swojego dzieła na silnik Unreal Engine 5. Główną przyczyną takiego ruchu jest szybsza możliwość opracowania konsolowego portu gry, który jest w przygotowaniu. Deweloper bardziej szczegółowo o swoich planach wypowiedział się na oficjalnym kanale Discord produkcji

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Pomimo pozostawienia błędu migracji jeleni w najnowszej wersji (przepraszam!) zdecydowałem się pozostawić obecną wersję na dłużej i przeprowadzić migrację do Unreal Engine 5 teraz. Jesteśmy mniej więcej w połowie drogi, do dopracowania zostało już kilka rzeczy… Ale teraz, odkąd ML będzie na UE5, gra znów ma oficjalne wsparcie silnika, a to obejmuje możliwość jednoczesnej pracy nad portami konsolowymi bez blokowania przestarzałych konsolowych SDK.

Grzegorz Styczeń, twórca Manor Lords

Jak widać, migracja polskiej produkcji na Unreal Engine 5 pozwoli na szybsze opracowanie wersji konsolowych, na które czeka spora ilość graczy. Pozycja, póki co znajduje się w formule Early Access, co oznacza, że nie jest jeszcze w pełni ukończona. W najnowszym tweecie z kolei Grzegorz Styceń upewnił graczy, że prace nad przeniesieniem gry do UE5 cały czas trwają

Przepraszam za opóźnienia w wiadomościach ostatnio, wciąż pracuję nad portem UE5, a także odpoczywam trochę z rodziną, ale sprawy zdecydowanie posuwają się naprzód.

Grzegorz Styczeń, twórca Manor Lords

Manor Lords szturmem wzięło platformę Steam, oraz przyciągnęło do siebie miliony fanów gier RTS. Zarówno gracze jak i recenzenci, pomimo świadomości pewnych niedociągnięć w tytule, chwalą grę za jej klimat oraz przywiązanie do detali. Sam twórca natomiast stale ulepsza swoje dzieło, wprowadzając do niego nową zawartość.

Źródło: X (Twitter)

O autorze
Herbert Friedel
Redaktor działu Newsy

Gracz od małego. Urodzony konsolowiec. Wychowany na sprzęcie Sony, ale obecnie jego życie maluje się w barwach niebiesko–czerwono–zielonych. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.