Świetny debiut Manor Lords na Steam! Polska gra przyciąga tysiące graczy i zbiera świetne recenzje

Manor Lords

Dla wielu osób miniony weekend stał pod znakiem jednej gry, jaką okazało się Manor Lords, czyli produkcja tworzona w zasadzie przez jednego polskiego dewelopera. Jeszcze przed oficjalnym piątkowym debiutem gra jawiła się jako nieoczekiwany hit, a sam wydawca był raczej spokojny o sprzedaż gry. Teraz można jasno powiedzieć, że wszystko to się sprawdziło, a świadczą o tym statystyki osiągnięte przez tego średniowiecznego city-buildera.

Świetny weekend Manor Lords na Steam

Manor Lords SteamDB
Statystyki Manor Lords wg. SteamDB

Debiutujące w miniony piątek Manor Lords zaliczyło naprawdę mocarny start, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że gra tworzona była w głównej mierze przez jednego dewelopera. Okazuje się, że w szczytowym momencie w produkcji bawiło się ponad 173 tysiące graczy. Jest to naprawdę bardzo dobry wynik, zwłaszcza że realnie graczy mogło być jeszcze więcej, w końcu tytuł dostępny jest też w ramach PC Game Pass.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nawet w momencie pisania tego newsa w „symulatorze średniowiecznego wójta” bawi się ponad 60 tysięcy graczy. To zaś jest bardzo dobrym prognostykiem, który może zawistować, że w niedalekiej przyszłości tytuł ten przyciągać będzie jeszcze więcej graczy.

Manor Lords Steam
Manor Lords na Steam

Wraz z naprawdę wysoką liczbą graczy idą też wyjątkowo pozytywne recenzje, które jeszcze bardziej potwierdzają, że Manor Lords to naprawdę udany projekt. Na platformie Valve gra ta może pochwalić się aż 89% pozytywnych recenzji, gdzie wiele z nich docenia nie tylko sam pomysł, ale też wykonanie wielu elementów oraz dostrzega potencjał na dalszy rozwój.

Deweloper oraz wydawca mają więc spore powody do zadowolenia, ale niewskazane jest, aby osiadali teraz na lurach. Manor Lords wymaga jeszcze wprowadzenia wielu funkcji oraz opcji rozgrywki, aby uczynić z niej jednego z najlepszych (o ile nie najlepszego) przedstawiciela swojego gatunku. Nie pozostaje wiec nic innego jak tylko pogratulować i trzymać kciuki za dalszy rozwój.

Źródło: SteamDB, Steam

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.