Manor Lords zbiera świetne opinie od dziennikarzy! Polska gra ma solidne podstawy pod dalszy rozwój

Manor Lords

W ostatnim czasie Manor Lords zyskało naprawdę sporą popularność wśród wielu graczy, a najlepszym tego przykładem jest fakt, że wg. statystyk Steama pozycję tą chce sprawdzić ponad 3 miliony osób. Na bazie tej popularności twórca tej pozycji musiał niedawno wytłumaczyć, czym nie będzie jego produkcja, aby uniknąć rozczarowania niektórych osób. Teraz zaczęły spływać pierwsze opinie dziennikarzy, którzy zyskali dostęp do gry przed wystartowaniem wczesnego dostępu i okazuje się, że jest to gra naprawdę znakomita, choć nie wolna od bolączek.

Manor Lords zbiera uznanie wielu krytyków

Zwiastun Manor Lords

Spośród kilkunastu tekstów różnych redakcji, które opisują wrażenia z ogrywania Manor Lords można przeczytać, iż mowa o produkcji niezwykle solidnej, która cechuje się bardzo solidnymi podstawami gameplayowymi. Wiele redakcji podkreśla też wciągający charakter samej rozgrywki, która zawiera wiele elementów takich gier jak Anno, The Settlers czy Tropico.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Dużym atutem produkcji tworzonej przez jednego dewelopera jest wysoka szczegółowość, która objawia się chociażby tym, że osadnicy mają niejako swój cykl życia i są czymś więcej niż tylko statystykami. Dodatkowo dziennikarze wspominają o pieczołowitości, z jaką przygotowane zostały też takie elementy, jak oprawa audiowizualna, która „przekracza oczekiwania w przypadku niezależnego projektu”.

Manor Lords
Manor Lords

Nawet jeśli Manor Lords jest produkcją bardziej celującą w budowę i rozwój naszych włości, tak bitwy i element rozwoju sił zbrojnych nadal się tutaj pojawia. Jest to jednak element dodatkowy i nie został on zaprojektowany tak, aby w pewnym momencie cała uwaga graczy przeniosła się właśnie tylko na kwestie militarne. Widocznie więc polskiemu deweloperowi udało się osiągnąć to, czego chciał od samego początku.

Nigdy nie poczujesz, że twoja osada istnieje wyłącznie po to, aby przygotować i wyżywić armię do podboju militarnego, co jest kuszącym, śliskim zboczem, przez które upada wiele gier z gatunku. 

Fragment tekstu Videogamer

Manor Lords nie jest jednak produkcją wolną od wad i te rzeczywiście są odczuwalne. Wymienić tutaj można bardzo okrojoną dyplomację, odwołania do funkcji, których jeszcze nie ma w drzewku rozwoju, czy niespecjalnie przejrzysty interfejs, który wymaga poprawek. Wielu krytyków zwraca jednak uwagę, że są to bolączki typowe dla gier debiutujących w Early Accesie i zapewne dość szybko zostaną one wyeliminowane w ramach kolejnych aktualizacji.

Można więc stwierdzić, że Manor Lords to świetnie zapowiadająca się produkcja dla każdego fana bardziej ekonomicznych city-builderów, która pod kątem gameplayu już teraz ma bardzo solidne podstawy. Jest to coś, co tym bardziej może cieszyć, zwłaszcza że odpowiada za nią wyłącznie jeden deweloper. Oby dalszy rozwój gry zaowocował jeszcze lepszą grą, która będzie w stanie przyciągać do siebie jak największą liczbę odbiorców.

Źródło: Metacritic

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.