Ambitne plany autora Manor Lords. Do gry trafią oblężenia zamków!

Manor Lords

W ubiegłym tygodniu Manor Lords trafiło na Steam w ramach wczesnego dostępu, przyciągając przed ekrany dziesiątki tysięcy graczy. Choć polski tytuł nastawiony jest głównie na rozbudowę własnej osady, a starcia bandytami są jedynie dodatkiem, to autor ma całkiem ambitne plany na rozwój debiutanckiej produkcji. W grze ma pojawić się możliwość oblegania wrogich zamków!

Twórca Manor Lords planuje dodać opcję oblegania okolicznych warowni

Manor Lords – zwiastun premierowy

Jeszcze przed premierą Grzegorz Styczeń przypominał, iż Manor Lords nie zaoferuje ogromnych, widowiskowych bitew znanych choćby z serii Total War, a konflikty zbrojne miały być prowadzone na małą skalę.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Sytuacja może ulec zmianie w przyszłości. Deweloper w rozmowie z portalem PC Gamer oznajmił, że planuje dodanie opcji oblegania zamków.

Zamki, oblężenia oraz maszyny oblężnicze są ikonicznym elementem tego okresu historycznego i mam wielkie plany dotyczące implementacji tych aspektów.

Swego czasu prezentowałem, jak mogą działać niektóre z tych systemów, a część z nich została przetestowana na różnych etapach produkcji.

Aktualnie nie jestem pewien, ile z nich będzie dostępnych w momencie premiery, a ile zostanie dodanych w okresie trwania wczesnego dostępu.

Grzegorz Styczeń

Obecnie nie wiadomo, czy podbój ziem pobliskich możnowładców stanie się integralną częścią standardowego trybu gry, czy zostanie zaimplementowane w formie dodatkowego scenariusza (stanowiąc alternatywę dla pozbawionej walki „Drogi do rozwoju”).

Źródło: PC Gamer

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.