Marvel’s Spider-Man 2 kosztował prawdziwą fortunę! Ujawniono też budżet Marvel’s Wolverine

Marvel's Spider-Man 2

W wyniku ogromnego przecieku dowiedzieliśmy się, że Insomniac Games zamierza wydać aż 6 gier w ciągu najbliższych 10 lat. Okazuje się jednak, że to nie koniec informacji związanych ze wspomnianym studiem, które trafiły dziś do sieci. Opublikowane przez hakerów dokumenty ujawniają bowiem również budżet Marvel’s Spider-Man 2 i nie tylko.

Ile kosztował Marvel’s Spider-Man 2? Wyciek zdradza budżet najnowszej i nadchodzącej produkcji Insomniac Games

Marvel’s Spider-Man 2 – zwiastun premierowy

Według udostępnionych przez hakerów danych gra Marvel’s Spider-Man 2 kosztowała 315 milionów dolarów. Insomniac Games przewiduje, że najnowsze przygody Petera Parkera i Milesa Moralesa osiągną sprzedaż na poziomie 10,5 miliona egzemplarzy. Taki wynik ma zapewnić 35% zwrot inwestycji i zysk na poziomie 75 milionów dolarów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wyciek zdradza również, że na produkcję Marvel’s Wolverine studio Insomniac Games zamierza przeznaczyć 305 milionów dolarów. W przypadku wspomnianego tytułu deweloperzy spodziewają się natomiast sprzedaży na poziomie 10 milionów egzemplarzy. Osiągnięcie takiego rezultatu oznaczałoby 85 milionów dolarów zysku.

Zobacz też: Najlepszy smartfon do 4000 zł

Na koniec przypomnijmy, że gra Marvel’s Spider-Man 2 dostępna jest wyłącznie na konsolach PlayStation 5. Zgodnie z zapowiedziami na początku 2024 roku najnowsza produkcja Insomniac Games ma otrzymać kilka wyczekiwanych funkcji, w tym m.in. tryb Nowa Gra Plus.

Źródło: GamingBolt

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.