Zapowiedziano remake Max Payne 1 i 2!

Max Payne

Max Payne to kultowa seria, na której wielu się wychowało. Pierwsza odsłona ukazała się w 2001 roku i niemal od razu stała się hitem. Minęło już sporo czasu, więc nie da się ukryć, że obecnie — pod względem wizualnym — gra nie prezentuje się już zbyt urodziwie, zresztą tak samo jak druga część. Dobra wiadomość jest jednak taka, że powstaje remake Max Payne i Max Payne 2: The Fall of Max Payne. To już oficjalne!

REKLAMA

Remake Max Payne i Max Payne 2 powstaje

Max Payne 2
Max Payne 2: The Fall of Max Payne

Studio Remedy Entertainment ogłosiło rozpoczęcie współpracy z firmą Rockstar Games nad odświeżonymi wersjami Max Payne i Max Payne 2: The Fall of Max Payne. Przez „odświeżonymi wersjami” mamy tu oczywiście na myśli pełnoprawny remake obu odsłon — gry zostaną stworzone niemal od podstaw na autorskim silniku Remedy, Northlight. Możemy się zatem spodziewać „skoku” jak np. przy Resident Evil 2 Remake (niesławne Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition to remaster). Całe przedsięwzięcie sfinansuje Rockstar Games, a wysokość budżetu będzie odpowiadać typowym grom AAA od Remedy.

Przeczytaj też: Polski dubbing w STALKER 2 – petycja graczy

Remake dwóch pierwszych odsłon Max Payne ukaże się na komputerach PC, Xboxie Series X|S oraz PlayStation 5; posiadacze konsol starszej generacji będą musieli obejść się smakiem. Niestety nie wiadomo, kiedy odświeżone gry trafią na rynek, ale raczej nieprędko, bo cały projekt jest dopiero w fazie opracowywania koncepcji. Kiedy pojawią się nowe informacje na temat remake Max Payne 1 & 2, to na pewno o tym napiszemy. Tymczasem nie możemy się doczekać!

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!