PS5 Pro, PlayStation Q Lite i więcej nowości od Sony na horyzoncie. Poznaliśmy możliwe terminy premier!

PlayStation Sony nowości

Ostatnio mogliśmy przeczytać, że Sony złożyło patent na nową technologię odpinanego napędu, co tylko podgrzało plotki o nowym sprzęcie od Japończyków. Tym razem znany branżowy insider — Tom Henderson — na łamach Insider Gaming podał garść kolejnych informacji o sprzętach od Sony. Wynika z nich, że następne lata będą obfitować w urządzenia od japońskiej korporacji.

Nowości od Sony już niedługo zostaną zapowiedziane?

Projekt Leonardo
Projekt Leonardo

Sony notuje rewelacyjną sprzedaż swoich konsol w ostatnim czasie, nie dziwi więc fakt, że korporacja chce iść za ciosem i oferować kolejne innowacje. Tom Henderson poinformował o następnych nowościach od Japończyków. Pierwszą z nich jest zapowiedziany już przez Sony projekt kontrolera Leonardo. Pad ten będzie można rozkładać i składać, dopasowując go do własnych preferencji, co ma na celu ułatwienie osobom niepełnosprawnym korzystanie z PlayStation 5. Premiera sprzętu prawdopodobnie odbędzie się w czwartym kwartale 2023 roku.

Kolejnym urządzeniem, o którym informuje Tom Henderson, jest PlayStation Q Lite, czyli handheld, który ma opierać się na technologii Remote Play. Sprzęt ma przypominać kontroler DualSense z dużym ekranem w środku i oferować rozgrywkę w rozdzielczości 1080p oraz 60 klatkach na sekundę. Zapowiedzi tego urządzenia, według Hendersona, możemy się spodziewać podczas PlayStation Showcase, które według plotek, ma odbyć się na początku czerwca.

Najważniejszymi jednak urządzeniami, które ma zapowiedzieć Sony, są konsole — PlayStation 5 Pro oraz PlayStation 5 z odłączanym dyskiem. Zgodnie z informacjami Toma Hendersona, PlayStation z odłączanym dyskiem miało na początku zwiastować pojawienie się PS5 Slim. Co ciekawe, biorąc pod uwagę najnowsze plotki, które twierdzą, że oba urządzenia mają nie różnić się specyfikacją, konsola ta będzie miała wyprzeć obecny sprzęt. Biorąc pod uwagę, że Sony już zgłosiło wspomniany patent, wydaje się, że zapowiedź nowego urządzenia możemy otrzymać już na PlayStation Showcase.

Najbardziej wyczekiwany przez graczy — PlayStation 5 Pro, według informacji Insider Gaming, znajduje się aktualnie dopiero w trakcie produkcji. Niestety, co do samego sprzętu, nie ma potwierdzonych żadnych szczegółów odnośnie specyfikacji czy designu. Jednak według plotek pierwsze prototypy mają niedługo trafić do deweloperów. Zgodnie z przeciekiem, premiera może się odbyć najszybciej w czwartym kwartale 2024 roku.

Ostatnimi urządzeniami, nad jakimi pracuje Sony, są bezprzewodowe słuchawki do PlayStation 5. Jedne z nich — projekt Nomad — mają być douszne, natomiast projekt Voyager — nauszne. Ich premiera ma się odbyć na koniec roku fiskalnego 2023.

Zobacz też: Mikrofon do nagrywania — najlepsze modele

Jeżeli omówione informacje się potwierdzą, poprzeczka dla Microsoftu zawiśnie jeszcze wyżej. Niemniej na ten moment nie pozostaje nam czekać na nic innego, jak oficjalne ogłoszenie nowych urządzeń od Sony.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.