Metal Gear Solid 3 Remake nie zawiedzie fanów? Porównanie ujęć z oryginałem daje nadzieje na udaną pozycję

Metal Gear Solid 3 Snake Eater Metal Gears Solid 3 Remake

Jedną z bardziej oczekiwanych zapowiedzi wczorajszego wieczora była bez wątpienia ta dotycząca Metal Gears Solid 3 Remake. Wraz z tym tytułem Konami ogłosiło, że stosownego odświeżenia doczekają się także poprzednie odsłony tego cyklu, które zebrane będą w Metal Gear Solid Master Collection – Volume 1. Dzisiaj zaś doczekaliśmy się pierwszego fanowskiego porównania nowego wydania, z tym klasycznym.

Metal Gear Solid 3 Remake na pierwszym porównaniu

Metal Gear Solid 3 Remake — porównanie z oryginalnym wydaniem

Za analizę opartą na kilku udostępnionych ujęciach odpowiada Cycu1, który zestawił owe grafiki ze screenami pochodzącymi bezpośrednio z Metal Gear Solid 3 Snake Eater HD Edition. Zmiany i różnice są widoczne gołym okiem, ale też nic dziwnego, skoro oba wydania dzieli prawie 20 lat różnicy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zdecydowanie większa, zakrawająca na fotorealizm szczegółowość, lepsze oświetlenie i zdecydowanie bardziej zaawansowane modele postaci i obiektów dobitnie przedstawiają, jak duże będzie to odświeżenie.

Przeczytaj też: Gry podobne do League of Legends

Oczywiście miarą udanego remake’u jest nie tylko poprawiona grafika, ale także sam gameplay, który mimo unowocześnień nadal zachowa wierność względem oryginału. Dla wielu deweloperów jest to zadanie niemal niewykonalne, lecz pozostaje mieć nadzieję, że studio Virtuos stanie na wysokości zadania.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.