Na MGS3 Remake się nie skończy? Konami ma też szykować Metal Gear Solid Classic Collection

Metal Gear Solid

Doniesienia o multiplatformowym Metal Gear Solid 3 Remake wydają się być coraz prawdziwsze. Ostatnio potwierdził je też Jez Corden, który przekazał nam jeszcze jedną ciekawą informację. Jest nią mianowicie Metal Gear Solid Classic Collection, które też ma znajdować się w planach wydawniczych Konami.

Metal Gear Solid Classic Collection z zapowiedzią w czerwcu?

Zwiastun Metal Gear Solid 2 Sons of Liberty

Jez Corden potwierdził ostatnio na łamach portalu Windows Central fakt, że Metal Gear Solid 3 Remake nie będzie tytułem ekskluzywnym dla PS5. Dziś jego artykuł został natomiast zaktualizowany o kolejne informacje na temat wydania Metal Gear Solid Classic Collection.

Mówiąc konkretniej, miałaby to być zremasterowana edycja trzech pierwszych gier z serii. Znalazłaby się więc w niej także trzecia odsłona, która najwidoczniej będzie istnieć w dwóch formatach: lekko podrasowanym oryginale HD i pełnoprawnym remake’u.

Zobacz też: Tablet do gier – najlepsze modele

Jak pisze dodatkowo Corden, opracowywanie Metal Gear Solid Classic Collection mogłoby wyjaśniać, dlaczego złożone z drugiej i trzeciej części Metal Gear Solid HD Edition nie jest już od jakiegoś czasu dostępne do kupienia w Xbox Store. Nowa kolekcja remasterów – podobnie jak MGS3 Remake – także miałaby być wydana na różnych platformach, a jej zapowiedź jest przewidywana na przyszły miesiąc.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.