Metal Gear VR – nowy mod pozwala spojrzeć na świat oczami Solid Snake’a

Solid Snake

Po raz pierwszy w historii gracze mogą wcielić się w bohatera serii Metal Gear Solid bardziej, niż kiedykolwiek. Mowa oczywiście o obserwowaniu akcji z perspektywy oczu Solid Snake’a, za pomocą technologii VR. „Jedynka” otrzymała stosowną modyfikację i wygląda to zaskakująco dobrze.

REKLAMA

Metal Gear Solid z modem dodającym tryb VR

Mod VR do Metal Gear Solid

Pierwsze 3 etapy z Metal Gear Solid wydanej oryginalnie na PlayStation 1 zostały przeniesione na silnik gry VR Boneworks. W efekcie powstał nieźle działający port 24-letniego hitu na urządzenia VR. Modyfikacja dostępna jest do pobrania np. przy pomocy Nexusa.

Zobacz też: The Sims 4 za darmo

Co interesujące, nie jest to pierwsza styczność Metal Gear’a z technologią VR. W pierwszej odsłonie gry technologia ta pomagała szkolić umiejętności bohatera. Nie bez powodu Hideo Kojima jest uznawany za jednego z najwybitniejszych twórców gier i za swego rodzaju wizjonera. Ciekawe, co przygotuje w Death Stranding 2, które może zostać niedługo zapowiedziane.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!