Metal Gear Solid Remake na PS5 podobno powstaje! Gra ma być exclusivem dla konsoli Sony

Metal Gear Solid Remake

Konami ostatnio nie pozwala graczom zapomnieć o marce Metal Gear Solid. W zeszłym roku swoją premierę miała kolekcja Metal Gear Solid Master Collection Vol. 1, a w 2024 roku prawdopodobnie ukaże się odświeżony Metal Gear Solid 3. Jakby tego było mało, w sieci pojawiły się informacje o rzekomym odświeżeniu pierwszej części cyklu.

Metal Gear Solid Remake podobno powstaje „od kilku lat”

Metal Gear Solid

Hiszpański serwis Area Jugones podał, że według ich źródła, remake pierwszego Metal Gear Solid znajduje się w produkcji. Gra ponoć powstaje już od kilku lat i ma być częścią planu Konami na wielki powrót marki na rynek. Wydawca bowiem chce przywrócić czasy świetności serii.

Zobacz też: Najlepsze gry skradankowe

Według źródła, w temat zaangażowane jest także Sony. Japońska Korporacja miała bowiem rzekomo zadbać o ekskluzywność gry na PS5. Sama produkcja natomiast ma się ukazać po premierze odświeżonej trójki, czyli Metal Gear Solid Delta: Snake Eater.

Area Jugones to portal, który jako pierwszy informował o powstawaniu dodatku do God of War: Ragnarok. Jak powszechnie wiadomo, informacje te okazały się prawdziwe. Jeżeli zatem wieści o odświeżonej pierwszej części Metal Gar Solid również się potwierdzą, to szykuje się prawdziwa uczta dla fanów serii.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Źródło: Area Jugones

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.