Zapowiedź Metal Gear Solid Remake na The Game Awards 2022? Według plotek gra ma trafić wyłącznie na PS5

Metal Gear Solid

W ostatnim odcinku podcastu Brain Structre Hideo Kojima poinformował, że nie będzie w przyszłości pracował nad grami z serii Silent Hill czy też Metal Gear Solid. Niewykluczone jednak, że miłośnicy drugiej z wymienionych marek otrzymają wkrótce duże powody do radości. W sieci pojawiły się bowiem nieoficjalne informacje, które sugerują, że Konami szykuje się do zapowiedzi odświeżonej wersji pierwszej odsłony wspomnianego cyklu.

Zapowiedź Metal Gear Solid Remake na PlayStation 5 może być jedną z atrakcji The Game Awards 2022

Metal Gear Solid

Redakcja PlayStation LifeStyle – powołując się na źródła hiszpańskiego serwisu AreaJugones – informuje, że Konami oraz Sony zamierzają „wkrótce” zapowiedzieć remake Metal Gear Solid, który rzekomo powstaje wyłącznie z myślą o konsolach PlayStation 5. Prace nad tytułem mają natomiast trwać od kilku lat, a projekt – podobnie jak Demon’s Souls Remake – będzie gruntownym odświeżeniem pierwowzoru. Niestety nie zdradzono więcej szczegółów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Najbliższą okazję do ujawnienia odświeżonej wersji pierwszej odsłony Metal Gear Solid jest oczywiście tegoroczna gala The Game Awards, która odbędzie się w nocy z czwartku na piątek. Niewykluczone więc, że zapowiedź produkcji będzie jedną z atrakcji wspomnianego wydarzenia. Niestety japońska firma w żaden sposób nie odniosła się do powyższych doniesień. Gracze powinni więc podchodzić do przedstawionych informacji z dystansem.

Od dłuższego czasu w sieci pojawiają się plotki, jakoby Konami planowało odświeżyć starsze odsłony Metal Gear Solid. Niestety do tej pory nie przedstawiono w tej sprawie żadnych oficjalnych informacji. Fanom marki nie pozostaje więc nic innego, jak trzymać kciuki, by japońska firma wreszcie ujawniła swoje zamiary względem uwielbianej przez wielu graczy serii.

Zobacz też: Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do Xbox Series X|S

Warto również wspomnieć, że pierwsza odsłona Metal Gear Solid otrzymała już w przeszłości jeden remake. W 2004 roku na konsoli Nintendo GameCube zadebiutował Metal Gear Solid: The Twin Snakes, za którego sprawą nie tylko odświeżono oprawę wizualną, ale także wzbogacono grę o nowe scenki przerywnikowe oraz mechaniki wprowadzone pierwotnie w Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty.

O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.