Metal: Hellsinger doczeka się wersji na VR! FPS dla fanów metalu w zupełnie nowej odsłonie

Metal Hellsinger

Choć gry VR nigdy nie zyskały szerokiej popularności wśród graczy, to deweloperzy wciąż chętnie rozwijają ten segment growego rynku, tworząc kolejne produkcje. Nie tak dawno zapowiedziane zostało Metro Awakening, które trafi na gogle od PlayStation. Kolejną dużą grą, która trafi do fanów wirtualnej rzeczywistości, będzie port świetnie przyjętego Metal: Hellsinger, a jego premiera planowana jest jeszcze na 2024 rok.

Metal: Hellsinger trafi na VR w 2024 roku

Metal: Hellsinger VR — zwiastun

Metal: Hellsinger był jednym z najlepiej przyjętych tytułów 2022 roku. Dynamiczna strzelanka dla fanów ciężkiego brzmienia zdobyła serca zarówno krytyków jak i graczy. Średnia ocen w serwisie zarówno Metacritic jak i OpenCritic wyniosła 79, co jest naprawdę dobrym wynikiem. Jeszcze lepiej prezentują się wyniki gry na Steamie, gdzie na ponad 11 tysięcy recenzji aż 96% z nich jest pozytywnych. Warto też wspomnieć, że tytuł ten zgarnął nagrodę za najlepsze udźwiękowienie na gali Golden Joystick Awards 2022.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na tym jednak przygoda Metal: Hellsinger się nie kończy. Tytuł w poprzednim roku doczekał się sporego DLC, a teraz jego wydawca, czyli Funcom zapowiedział stworzenie wersji na VR. Na krótkim, lecz niezwykle dynamicznym materiale zaprezentowano fragmenty rozgrywki w wersji na gogle wirtualnej rzeczywistości.

Na pierwszy rzut oka widać, że szczegółowość grafiki została obniżona, by móc zachować odpowiednią płynność i responsywność w trakcie grania, jednak klimat tytułu udało się w pełni zachować, a całość prezentuje się naprawdę dobrze. Obawy może budzić jedynie bardzo duża dynamika starć i prędkość poruszania się kamery, co boleśnie mogą odczuć osoby, które gorzej znoszą korzystanie z gogli wirtualnej rzeczywistości.

W Metal: Hellsinger VR nie zabraknie również fenomenalnej ścieżki dźwiękowej znanej z pierwowzoru. Za muzykę w tej produkcji odpowiadali artyści z takich sławnych metalowych zespołów jak System of a Down, Trivium, Lamb of God, Arch Enemy czy Jinjer.

Metal: Hellsinger VR będzie dostępne na Meta Quest 2, 3 i Pro, a także na PSVR2 oraz SteamVR. Premiera tytułu planowana jest na 2024 rok, jednak niepodana została jeszcze konkretna data.

Źródło: Insider Gaming, Metal: Hellsinger

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.