Afera wokół Metroid Prime Remastered. Twórcy oryginalnej gry pominięci w napisach końcowych odświeżonego wydania

Metroid Prime Remaster

Największą niespodzianką ostatniego wydarzenia Nintendo Direct była bez wątpienia zapowiedź Metroid Prime Remastered, która w zasadzie połączona była z premierą tej produkcji w Nintendo eShop. Debiut odświeżonego wydania produkcji z Gamecube’a okazał się „strzałem w dziesiątkę”, bo gra zebrała naprawdę pozytywne recenzje. Okazuje się jednak, że nie obyło się bez sporej kontrowersji, bo według najnowszych informacji twórcy pierwotnej wersji tego tytułu zostali pominięci w napisach końcowych.

Deweloperzy oryginalnego Metroid Prime rozczarowani pominięciem ich w napisach końcowych wersji Remastered

Uwagę na całą tę sytuację zwrócili sami deweloperzy Metroid Prime, którzy zwrócili uwagę, że ich nazwiska nie widnieją na „liście płac” odświeżonego wydania gry. Designer rozgrywki Metroid Prime i Metrodi Prime 2: Echoes — David „Zoid” Kirsch — nie kryje rozczarowania całą tą sytuacją, zwracając uwagę, że nazwiska osób tworzących oryginał powinny się tam znaleźć.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W bardziej dosadnych słowach skomentował to inny deweloper — Jack Mathews — który całe to zajście określił mianem „kiepskiej parodii”. Stwierdził on, że jest to haniebne, bo praca niektórych twórców Metroid Prime z 2002 roku jest obecna w grze w niezmienionej formie, lub nieco zmodyfikowana.

Przeczytaj też: Klawiatura mechaniczna do 100 zł

Na moment pisania tego newsa Nintendo nie odniosło się do całej sprawy. Niektórzy internauci twierdzą, iż „Wielkie N” powinno zreflektować się i dodać deweloperów oryginalnego Metroid Prime do napisów końcowych odświeżonego wydania nawet w ramach najbliższej aktualizacji. A jakie jest Wasze zdanie na temat tego zajścia? Dajcie znać w komentarzach!

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.