Microsoft odpowiada na ponowny pozew graczy ws. przejęcia Activision Blizzard. Stanowcza opinia firmy

Microsoft

Po pierwszym oddaleniu pozwu graczy przeciwko Microsoftowi przez sąd ci zdecydowali się niedawno na jego ponowne złożenie. Społeczność chce w ten sposób zablokować przejęcie Activision Blizzard przez „giganta z Redmond”. Do treści drugiej skargi odniosła się już bezpośrednio pozwana firma.

Microsoft odpowiada na pozew graczy chcących zablokować przejęcie Activision Blizzard

Activision Blizzard
Activision Blizzard

Oświadczenie Microsoftu w sprawie pozwu graczy zostało przesłane Reutersowi. Firma twierdzi, że skarga mająca na celu doprowadzić do zablokowania przejęcia Activision Blizzard została oparta na „niepopartych i niewiarygodnych twierdzeniach o wpływie transakcji na konkurencję”. Dodano również, że planowany zakup dostarczy „więcej gier do większej liczby osób”.

Przypomnijmy, że pod koniec zeszłego roku grupa dziesięciu graczy złożyła pierwszy pozew przeciwko Microsoftowi. Jego celem było udowodnienie, że nabycie przez niego spółki Activision Blizzard doprowadzi do „zamknięcia drogi rywalom, ograniczenia produkcji, zmniejszenia wyboru konsumentów, podniesienia cen i jeszcze większego zahamowania konkurencji”.

Zobacz też: Najlepsze gry turowe

Drugi pozew społeczności miał zostać natomiast ułożony z dokumentów przekazanych bezpośrednio do zarządu „Zielonych”. Stosowne informacje zostały też dostarczone przez Sony.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.