Gracze jednak nie zablokują przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Sąd oddalił grudniowy pozew

Xbox + Activision Blizzard

W grudniu pojawiła się niezwykle ciekawa informacja, według której pewna grupa graczy złożyła pozew antymonopolowy przeciwko Microsoftowi. Oczywiście chodziło o zablokowanie zakupu przez producenta Xboxów Activision Blizzard. Nowe informacje wskazują, że inicjatywa graczy jednak niczego nie zmieni, bo sąd oddalił wspomniany pozew.

Sąd oddalając pozew graczy, stwierdza, że przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft nie spowoduje, że wystąpią „efekty antykonkurencyjne”

Według Toma Warrena sąd oddalił pozew złożony przez graczy przeciwko przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft. Decyzję tą uargumentowano faktem, że pozew „nie zawiera wiarygodnego stwierdzenia, że fuzja stwarza uzasadnione prawdopodobieństwo wystąpienia efektów antykonkurencyjnych”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Warto zaznaczyć, iż sędzia jednocześnie określiła wpływ owego przejęcia na całą branżę, a to zaś może być wykorzystane przez Microsoft w przypadku kolejnych sądowych starć z rozmaitymi organami regulacyjnymi.

Przeczytaj też: Tani PS Plus

Można powiedzieć, że jest to małe zwycięstwo giganta z Redmond w ogólnej batalii dotyczącej przejęcia Activision Blizzard, jednak absolutnie nie zwiastuje to końca zmagań korporacji. Producent Xboxów nadal oczekuje na decyzję organów regulacyjnych UE, Wielkiej Brytanii oraz USA.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.