Microsoft jest zadowolony, Activision Blizzard uderza w Sony. Są oświadczenia obydwu firm ws. raportu CMA

microsoft activision blizzard

Ostatni raport CMA ws. przejęcia Activision Blizzard nieco przybliżył Microsoft do realizacji całej transakcji. W jego następstwie „Zieloni” oraz Activision Blizzard zdecydowali się na wydanie oświadczeń, w których oczywiście pochwalono ostatnie postanowienia brytyjskiego regulatora antymonopolowego. W przypadku drugiej z tych firm padły dodatkowo słowa uderzające w Sony.

Oświadczenia Microsoftu i Activision Blizzard ws. raportu CMA

Microsoft Xbox + Activision Blizzard
Microsoft + Activisio Blizzard

Zadowolenie Microsoftu oraz Activision Blizzard z ostatniego raportu CMA raczej nie będzie dla nikogo zaskoczeniem. Organizacja przyznała w nim, że ostatnie działania „Zielonych” nieco ją uspokoiły, przez co przejęcie właścicieli praw do m.in. Call of Duty „nie spowoduje znacznego zmniejszenia konkurencji” na rynku gier konsolowych w Wielkiej Brytanii.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Obydwie zainteresowane firmy wydały już poprzez swoich rzeczników odpowiednie oświadczenia dotyczące całej sprawy, które początkowo zostały opublikowane przez Eurogamer. Microsoft stwierdził m.in., że oczekuje na dalszą współpracę z CMA w celu „rozwiązania wszelkich nierozstrzygniętych wątpliwości”.

Doceniamy rygorystyczną i dokładną ocenę dowodów przez CMA i z zadowoleniem przyjmujemy jej zaktualizowane tymczasowe ustalenia. Ta umowa zapewni większej liczbie graczy większy wybór w tym, jak grają w Call of Duty i swoje ulubione gry. Oczekujemy z niecierpliwością na współpracę z CMA, aby rozwiązać wszelkie nierozstrzygnięte wątpliwości.

Microsoft

Activision Blizzard stwierdził z kolei, że zaktualizowane postanowienia CMA wskazują na „lepsze zrozumienie rynku gier konsolowych i dowodzą zaangażowania we wspieranie graczy i konkurencyjności”. W swoim oświadczeniu postanowił jednak dodatkowo uderzyć w Sony.

Zaktualizowane tymczasowe ustalenia CMA pokazują lepsze zrozumienie rynku gier konsolowych i dowodzą zaangażowania we wspieranie graczy i konkurencyjności.

Kampania Sony mająca na celu ochronę swojej dominacji poprzez blokowanie naszej fuzji nie może pokonać faktów, a Microsoft przedstawił już skuteczne i możliwe do wyegzekwowania środki zaradcze, aby rozwiązać każdą z pozostałych obaw CMA. Wiemy, że ta umowa przyniesie korzyści dla konkurencji, innowacji i konsumentów w Wielkiej Brytanii.

Activison Blizzard

Zobacz też: Smartfon do 1500 zł – najlepsze modele

Najnowszy raport CMA zwiększa nadzieje Microsoftu na przejęcie Activision Blizzard, ale przed „gigantem z Redmond” nadal długa droga w celu uzyskania finalnej zgody Brytyjczyków. Poza nimi jej jeszcze udzielić Komisja Europejska oraz amerykańska FTC, która na marginesie ostatnio zażądała dostępu do dokumentacji następcy Xboxów Series X|S.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2471 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.