Microsoft zawarł kolejną 10-letnią umowę! Call of Duty i inne gry trafią do szerszego grona odbiorców

Phil Spencer

W zeszłym miesiącu Microsoft poinformował o podpisaniu 10-letniej umowy z Nintendo, dzięki której w przyszłości na konsolach japońskiej firmy pojawią się m.in. gry z serii Call of Duty. Gigant z Redmond zawarł podobne porozumienie również z NVIDIĄ. Okazuje się jednak, że to nie koniec. Amerykańska firma zdecydowała się bowiem podjąć jeszcze jedną współpracę, tym razem z platformą Boosteroid.

Microsoft poinformował o zawarciu 10-letniej umowy z Boosteroid

Microsoft i Boosteroid poinformowali dziś o podpisaniu 10-letniej umowy, dzięki której na wspomnianej platformie do grania w chmurze zostaną udostępnione gry Xboxa. Amerykańska firma podkreśla, że Boosteroid jest „największym niezależnym dostawcą gier w chmurze na świecie”, a usługa może pochwalić się ponad 4 milionami użytkowników.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Gigant z Redmond zapewnił także, że dzięki podpisanej umowie na platformie Boosteroid pojawią się w przyszłości też produkcje Activision Blizzard, w tym również gry z serii Call of Duty. Warunkiem jest oczywiście pomyślna finalizacja przejęcia wspomnianej firmy przez Microsoft.

Zobacz też: Najlepsze gry z otwartym światem

W opublikowanym komunikacie Phil Spencer podkreślił, że Microsoft wierzy w „moc gier, które łączą ludzi”. Szef działu Xbox dodał też, że amerykańska firma stara się dostarczyć graczom więcej sposobów „na granie w ulubione gry, na różnych urządzeniach”. Podpisanie umowy z Boosteroid ma być natomiast „kolejnym krokiem w realizacji tej wizji”.

O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.