Microsoft ostro po ostatniej decyzji CMA ws. Activision Blizzard. „Unia Europejska jest atrakcyjniejsza”

Microsoft

Wczoraj wydarzyło się coś, co z pewnością wpłynie na wygląd branży w przyszłych latach. CMA zablokowało bowiem warte kilkadziesiąt miliardów dolarów przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft, co postawiło obydwie firmy pod ścianą. O całej sprawie ponownie wypowiedział się już prezes Microsoftu, który nazwał dzień wydania decyzji najczarniejszym w czterech dekadach działalności firmy w Wielkiej Brytanii.

Co z inwestycjami Microsoftu w Wielkiej Brytanii? Decyzja CMA może mieć na nie wpływ

Activision Blizzard
Activision Blizzard

Decyzji CMA nie spodziewali się raczej nawet najwięksi eksperci brytyjskiej ekonomii oraz biznesu, zdecydowanie wywołała ona też poruszenie wśród środowiska graczy. Zablokowanie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft została już skomentowana przez obydwie firmy w oficjalnych oświadczeniach, ale to nie wszystko.

Prezes Microsoftu Brad Smith udzielił jeszcze dodatkowo wywiadu stacji BBC. Nazwał w nim wczorajszy dzień „najczarniejszym” w historii czterech dekad Microsoftu w Wielkiej Brytanii oraz odniósł się co do potencjału tamtejszego biznesu technologicznego.

To więcej niż wstrząśnięcie naszą pewnością siebie w przyszłościowej możliwości rozwoju biznesu technologicznego w Wielkiej Brytanii, z którym nie skonfrontowaliśmy się nigdy wcześniej.

Komunikat jest jasny – Unia Europejska jest atrakcyjniejsza do rozpoczęcia działalności gospodarczej niż Wielka Brytania.

Brad Smith

Z drugiej strony przedstawiciele CMA stwierdzili, że muszą kierować się dobrem ludzi. Nie mogli więc „łączyć firm z interesami handlowymi”.

O całej sprawie wypowiedział się również rzecznik Activision Blizzard. Jego zdaniem raport brytyjskiego regulatora przeczy ambicjom całego kraju w kwestii stania się atrakcyjniejszym dla budowania firm technologicznych.

Zobacz też: Gry z crossplayem

Microsoft stwierdził z kolei, że decyzja ta może wpłynąć na lokalne inwestycje firmy. Jednocześnie „Zieloni” zapowiedzieli jednak dalszą walkę o wydanie zgody na przejęcie Activision Blizzard w Wielkiej Brytanii.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.