Microsoft zatrudnia prawnika „pogromcę UE”. Celem walka z CMA o przejęcie Activision Blizzard

Microsoft Activision Blizzard

Fuzja z Activision Blizzard nie idzie na razie po myśli Microsoftu. Wartą kilkadziesiąt miliardów transakcję wciąż muszą zaakceptować amerykańskie FTC oraz Komisja Europejska, a odrzuciło ją już z kolei brytyjskie CMA. Wielka Brytania jest jednak zbyt znaczącym rynkiem, aby się z niego wycofać, więc Microsoft chce walczyć o swoje – w tym celu zatrudnił prawnika mającego duże doświadczenie w podobnych sporach.

Microsoft zatrudnia Daniela Bearda KC. Prawnik ma pomóc firmie w zaakceptowaniu przejęcia Activision Blizzard w Wielkiej Brytanii

Activision Blizzard
Activision Blizzard

Daniel Beard KC to doświadczony prawnik, który wielokrotnie reprezentował ogromne korporacje w starciach z urzędnikami Unii Europejskiej. Bronił on między innymi Apple, gdy UE zażądała od firmy zapłacenia podatków w kwocie 13 miliardów euro po tym, gdy stwierdziła przyjęcie przez nią nielegalnej pomocy ze strony rządu Irlandii.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W zeszłym roku zatrudnił go również Intel. W tym przypadku chodziło o oskarżenia dotyczące nieuczciwej dominacji na rynku mikroprocesorów, za co Unia nałożyła na producenta karę 1,1 miliarda euro.

Obydwie te głośne sprawy udało się Beardowi wygrać. Nic więc dziwnego, że teraz Microsoft liczy na jego pomoc w sporze z CMA, które zablokowało niedawno warte ponad 68 miliardów dolarów przejęcie Activision Blizzard przez właśnie obóz „Zielonych”.

Zobacz też: Ranking słuchawek gamingowych

Już wcześniej Microsoft zapowiadał, że nie zamierza składać broni na brytyjskim rynku. I to nawet pomimo faktu, że cała transakcja może być zablokowana na nawet 10 lat.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2481 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.