Czarne chmury nad Microsoftem. Przejęcie Activision Blizzard może zostać zablokowane na 10 lat

Activision blizzard

W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy szokującą informację, że Microsoft nie otrzymał zgody od CMA na przejęcie Activision Blizzard, przez co fuzja stanęła pod znakiem zapytania. Oczywiście nie pozostało to bez odpowiedzi, a Amerykanie nie przerwą swoich starań o przejęcie wydawcy Call of Duty. Teraz jednak otrzymaliśmy dość ciekawą informację, ponieważ wiele wskazuje na to, że jeśli proces odwoławczy się nie uda, to transakcja zostanie zablokowana w Wielkiej Brytanii na następne 10 lat.

Czarne chmury nad Microsoftem — fuzja z Activision Blizzard może być zablokowana na następne 10 lat

The CMA appears to have blocked the Microsoft and Activision merger for the next 10 years

See more: https://t.co/pvPGRZmaqL pic.twitter.com/hlHMhUokJJ

— Hunter 🎮 (@NextGenPlayer) April 30, 2023

The CMA appears to have blocked the Microsoft and Activision merger for the next 10 years

See more: https://t.co/pvPGRZmaqL pic.twitter.com/hlHMhUokJJ

— Hunter 🎮 (@NextGenPlayer) April 30, 2023

Jak wiadomo, cała sytuacja z niewyrażeniem zgody na przejęcie Activision Blizzard nie jest łatwa dla Microsoftu. Teraz jednak otrzymaliśmy raport końcowy dotyczący fuzji giganta z Redmond oraz wydawcy Call of Duty, który jeszcze bardziej nie napawa optymizmem. W artykule 11.29 możemy przeczytać:

„Na zakaz miałoby wpływ przyjęcie zobowiązań na podstawie art. 82 Ustawy lub wydanie zarządzenia na podstawie art. 84 Ustawy, zakazujące połączenia i uniemożliwiające Stronom próby połączenia przez dalszy okres: naszą normalną praktyką byłoby zapobieganie przyszłemu połączeniu Stron przez następne dziesięć lat, bez zmiany okoliczności”.

Jest to na pewno bardzo ciekawy zapis, wynika bowiem z niego, że jeżeli proces odwoławczy się nie uda, to dopiero najwcześniej za 10 lat Microsoft będzie mógł ponownie ubiegać się o pozwolenie na fuzję z Activision Blizzard. Jak wiadomo, Sony stale stara się zablokować całą transakcję, gdyż uważa, że Amerykanie celowo będą pogarszać jakość Call of Duty na PlayStation 5.

Co ciekawe, jeśli cała transakcja się nie powiedzie i fuzja zostanie zablokowana na następne 10 lat, to przez dekadę Sony i jego studia będą miały możliwość stworzenia solidnej konkurencji dla Call of Duty.

Zobacz też: Najlepsze gry z crossplayem

Pozostaje nam czekać na kolejne informacje, gdyż 12 maja 2023 roku ma się odbyć proces w sprawie tzw. pozwu graczy.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.