Microsoft odpowiada FTC ws. zwolnień w Activision Blizzard

Xbox + Activision Blizzard King

Niedawno dowiedzieliśmy się o dokumencie wystosowanym przez FTC. Organizacja stwierdziła w nim, że ostatnie zwolnienia w Activision Blizzard są złamaniem warunków umowy fuzji, które miały stanowić o niezależności ABK od firmy-matki. Microsoft ustosunkował się już do tego pisma, stwierdzając, że redukcja zatrudnienia nastąpiłaby niezależnie od przejęcia.

Microsoft – odpowiedź na dokument FTC w sprawie fuzji z Activision Blizzard

Przypomnijmy, że jakiś czas temu Microsoft zwolnił 1900 osób w Xboxie, ZeniMax Media oraz Activision Blizzard. Zdaniem FTC naruszyło to niezależność ostatniej z tych firm, co miało być z kolei warunkiem zgody na fuzję.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Microsoft obiecał bowiem, że Activision Blizzard będzie działać autonomicznie. Podjęcie decyzji o masowej redukcji etatów poniekąd temu więc przeczy.

Odpowiedź „Zielonych” nadeszła jednak szybko. Stwierdzono w niej, że Activision Blizzard – jeszcze jako niezależna firma – i tak planował znaczne cięcia w zatrudnieniu.

Nie wiemy jednak, czy to wystarczy, aby zaspokoić oczekiwania urzędników. Warto bowiem przypomnieć, że FTC nadal próbuje odwrócić fuzję obydwóch firm.

W grudniu organizacja odwołała się od decyzji sądu, który zatwierdził omawianą umowę przejęcia. Ponadto jak informowało wtedy The Verge, FTC nadal planowało prowadzić swoje własne postępowanie administracyjne.

Wydaje się jednakże, że całego procesu nie da się już odwrócić. Niemniej możemy być raczej pewni, że sprawa nie została jeszcze domknięta do końca, więc zapewne będziemy jeszcze świadkami jej kilku kolejnych aktów.

Źródło: The Verge

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.