Microsoft nie rezygnuje z exclusivów. Gry na wyłączność cały czas będą pojawiać się na Xboxach

Xbox logo

Ostatnie wypowiedzi Phila Spencera mogą sugerować, że Microsoft powoli zamierza odchodzić od polityki wydawania gier ekskluzywnych. Póki co jednakże osoby, którym owa zmiana nie przypadła do gustu, mogą spać spokojnie. Głos w sprawie zabrał inny przedstawiciel amerykańskiej korporacji, który powiedział wprost, że firma jest zobowiązana, aby w dniu premiery gry ukazywały wyłącznie na konsolach Xbox.

Microsoft „czuje się zobowiązany” wydawać gry na wyłączność na Xboxy

Matt Booty, który pełni rolę Prezesa ds. studiów i zawartości gier, udzielił niedawno wywiadu serwisowi Variety. Wypowiedział się on tam na temat gier ekskluzywnych na sprzęty Microsoftu, oraz polityki firmy względem wydawania produkcji na wyłączność. Przyznał on wprost, że firma „czuje się zobowiązana” do wydawania premierowych gier na wyłączność na konsole Xbox.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jesteśmy całkowicie zaangażowani w udostępnianie gier na wyłączność na Xboxach – to część naszej głównej obietnicy – ​​jednocześnie chcemy w przyszłości nadal udostępniać nasze gry większej liczbie graczy na większej liczbie urządzeń. Z pewnością mamy w tym duże doświadczenie w przypadku gier, które od dawna są wieloplatformowe.

Matt Booty w wywiadzie dla Variety

Warto zaznaczyć, że wypowiedź Matta Booty’ego dotyczy wydań premierowych. Nie wspomina on nic o pełnej ekskluzywności, co pozwala snuć domysły, że firma po określonym czasie od premiery będzie chciała mimo wszystko wydawać swoje produkcje na sprzęty konkurencji. Szczególnie, że przedstawiciel Microsoftu mocno zachwalał sukces Sea of Thieves na PS5.

Jesteśmy naprawdę zadowoleni z tego, co zaobserwowaliśmy przy Sea of ​​Thieves. Jeśli chodzi o pewne rzeczy, którymi mogę się podzielić i które były dla nas zachęcające, to fakt, że kiedy wypuściliśmy Sea of ​​Thieves na PlayStation 5, zaobserwowaliśmy wzrost zaangażowania graczy na Xboxach i PC. Zatem znowu mamy do czynienia z sytuacją, w której więcej osób wraca do gry, co powoduje większe emocje, co w rzeczywistości ogólnie rozwija franczyzę – a jeśli chcesz podejść do tego naprawdę bezpośrednio, z biznesowego punktu widzenia, pozwala to, abyśmy nadal ponownie inwestowali w tę franczyzę i ją rozwijali.

Matt Booty w wywiadzie dla Variety

Podsumowując, strategia Microsoftu wydaje się całkiem jasna. Z wypowiedzi przedstawiciela firmy wynika bowiem, że początkowo gry wydawane przez korporacje będą ekskluzywne na platformy „zielonych”, aby po jakimś czasie pojawić się także na sprzętach konkurencji. Trzeba przyznać, że taki kierunek obrany przez firmę wydaje się naprawdę ciekawy i całkiem możliwe, że wpłynie on na kształt całej branży w przyszłości.

Źródło: Xbox Era

O autorze
Herbert Friedel
Redaktor działu Newsy

Gracz od małego. Urodzony konsolowiec. Wychowany na sprzęcie Sony, ale obecnie jego życie maluje się w barwach niebiesko–czerwono–zielonych. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.