Microsoft odpowiada FTC. Amerykanie zapowiadają trzy gry ekskluzywne dla Xboxa i PC

The Elder Scrolls VI

Dwa tygodnie po tym, jak FTC poinformowało, że chce zablokować przejęcie Activision Blizzard, Microsoft wystosował swoją odpowiedź. Opublikowany przez amerykańskiego giganta dokument ma 37 stron i mówi bardzo dużo o tym, co firma planuje zrobić po sfinalizowaniu transakcji.

Microsoft o strategii po przejęciu Activision Blizzard

Xbox Series S
Xbox Series S

Odpowiedź Microsoftu na zarzuty FTC jest bardzo szczegółowa i zdradza kilka powodów, dlaczego firma zdecydowała się na ten zakup. Po raz kolejny duży nacisk położony jest na gry mobilne. Microsoft chce zadbać o łatwy dostęp do gier na smartfonach, konsolach, PC, a nawet przenośnym sprzęcie Nintendo. Jednym ze sposobów realizacji tego planu jest wrzucenie gier Activision do Xbox Game Passa.

Dokument wspomina również o trzech grach ekskluzywnych dla Xboxa i PC, które mają zadebiutować w przyszłości. Microsoft nie podaje co prawda tytułów, ale możemy spodziewać się, że chodzi tu prawdopodobnie o The Elder Scrolls VI, Redfall i Starfield.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na PS4

Przeanalizowanie wszystkich informacji w tym dokumencie zajmie ekspertom jeszcze kilka ładnych dni. Bez wątpienia znajduje się tam wiele ciekawych szczegółów, a gracze mogą zyskać dzięki niemu lepsze spojrzenie na decyzję Microsoftu oraz ich plany na przyszłość.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z