Przenośny Xbox ma powstawać! Microsoft podobno pracuje nad własnym handheldem

Xbox logo

Nie jest tajemnicą, że rynek konsol przenośnych przeżywa obecnie renesans. Nintendo Switch cały czas notuje świetne wyniki, Steam Deck również cieszy się dużą popularnością, a do tego premierę miały takie sprzęty jak ASUS ROG Ally czy PlayStation Portal. Nic dziwnego zatem, że pojawiają się doniesienia z obozu Microsoftu sugerujące, że korporacja pracuje nad przenośnym Xboxem.

Microsoft testuje prototyp przenośnego Xboxa

Jez Corden z podcastu Xbox Two podzielił się informacją, według której Microsoft testuje obecnie prototyp przenośnej konsoli Xbox. Sprzęt ma być urządzeniem natywnie uruchamiającym gry na swoim pokładzie. Oznacza to, że nie będzie służył jedynie do streamingu, tak jak ma to miejsce w przypadku PlayStation Portal od Sony.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Prototypy konsoli, którymi dysponuje Microsoft są podobno nowymi modelami, a sprzęty obecnie przechodzą fazę testów. Warto jednak zaznaczyć, że owe testy nie oznaczają tego, że korporacja zdecyduje się na wydanie przenośnego Xboxa na rynek. Jednakże trzeba przyznać, że przy obecnych trendach, taki ruch byłby całkiem sensowny.

Podcast Xbox Two

Na koniec warto dodać, że ostatnio pojawiły się doniesienia o rzekomych pracach amerykańskiej korporacji nad mocniejszą wersją Xboxa Series X. Jeżeli informacje o obu sprzętach się potwierdzą, to gracze będą mogli spodziewać się zalewu rynku nowymi urządzeniami z rodziny Xbox. Czy tak się faktycznie stanie nie wiadomo, jednakże patrząc na ostatnie doniesienia, ewidentnie coś jest na rzeczy.

A Wy bylibyście chętni na zakup przenośnego Xboxa? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Insider Gaming

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.