Xbox Series X Pro jednak powstanie? W Korei certyfikowano nowy zestaw deweloperski konsoli Microsoftu

Xbox Series X S

Od jakiegoś czasu spekuluje się, że Xbox zrezygnuje z produkcji konsol. Wciąż słyszy się jednak, że pogłoski te są nieprawdziwe. Tym bardziej że właśnie certyfikowano nowy zestaw deweloperski platformy Microsoftu.

Nowy devkit Xboxa certyfikowany w Korei Południowej

Jak podaje Xbox news for Koreans na Twitterze, w kraju tym każde urządzenie elektroniczne musi zostać certyfikowane przez rządową agencję. Co ciekawe, na jej stronie internetowej pojawił się kilka dni temu dotyczący XDK, czyli Xbox Dev Kit.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Oznacza to, że urządzenie to może być teraz dystrybuowane w Korei Południowej. Przypomnijmy, że zestawy deweloperskie to konsole o rozszerzonych funkcjonalnościach, które są przydatne w procesie tworzenia i testowania gier.

Jakiś czas temu w sieci znalazły się plotki dotyczące Xboxa Series X o nazwie „Brooklin”. Później sugerowano, że kwestia wydania tego sprzętu uległa zmianie, ale kto wie – być może Microsoft nadal pracuje nad nową konsolą, która byłaby rozwinięciem dotychczasowych Xboxów.

Tym bardziej że najprawdopodobniej na podobny ruch zdecyduje się Sony. Mówi się bowiem, że PS5 Pro zadebiutuje już pod koniec 2024 roku.

Źródło: Pure Xbox

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.