Microsoft punktuje Sony i wymienia przewagę Game Passa nad nowym PlayStation Plus

Xbox Game Pass i nowe PlayStation Plus

Wczoraj Sony pokazało nowe PlayStation Plus, w droższych planach będące odpowiedzią na Xbox Game Pass od Microsoftu. Przyjęcie nowej usługi Japończyków okazało się dość mieszane, bo propozycja firmy jest zwyczajnie uboższa od oferty Game Passa. Microsoft doskonale zdaje sobie z tego sprawę i chętnie pokazuje przewagę swojej usługi nad konkurencją — jeden z ostatnich tweetów na oficjalnym profilu abonamentu to oczywista docinka w stronę Sony.

Microsoft odnosi się do nowego PlayStation Plus — firma jest pewna przewagi Xbox Game Pass nad konkurencją

some might say "play day one" is the new "i love you"

— ID@Xbox (@ID_Xbox) March 29, 2022

some might say "play day one" is the new "i love you"

— ID@Xbox (@ID_Xbox) March 29, 2022

Microsoft bacznie obserwuje poczynania Sony i raczej nikogo nie zdziwi fakt, że firma odniosła się do wczorajszej zapowiedzi nowej usługi swojego konkurenta. Co prawda nie bezpośrednio, ale w powyższym tweecie doskonale wiadomo, o co chodzi. Otóż oficjalny profil Xbox Game Pass na Twitterze w swojej wypowiedzi wypunktował największe zalety Game Passa, których zabraknie w nowym PlayStation Plus. Wspomniano o grach Xbox Game Studios i tytułach od zewnętrznych firm dostępnych w subskrypcji na premierę, a także obecności EA Play oraz licznych produkcji od niezależnych deweloperów uczestniczących w programie ID@Xbox.

Przeczytaj też: Multiplayer w Call of Duty Vanguard za darmo

Profil ID@Xbox skomentował post Game Passa w zabawny sposób: „Niektórzy mogą powiedzieć, że „graj w dniu premiery” to nowe „kocham cię””. Cóż, trzeba przyznać, że prowadzący oba konta wbili w Sony małą, aczkolwiek bolesną szpilkę. Warto przypomnieć, że Jim Ryan — szef PlayStation — wytłumaczył decyzję o braku nowych gier od PlayStation Studios w abonamencie na premierę tym, że według niego mogłoby to obniżyć jakość wydawanych tytułów.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z