Prezes Microsoftu nie chce gier ekskluzywnych. „Chciałbym pozbyć się wyłączności na konsolach”

Xbox Elite Controller

Wokół Xboxa nadal gorąco, a to za sprawą potencjalnego porzucenia ekskluzywności swoich gier. Nic na ten temat jeszcze nie zostało oficjalnie powiedziane, ale plotki na ten temat pojawiają się bez przerwy. Tymczasem prezes Microsoftu udzielił ostatnio wypowiedzi, w której zdradził, że nie jest zwolennikiem wyłączności na konsolach.

Satya Nadella nie chce wyłączności na konsolach

Xbox Series X S
Xbox Series X|S

W sieci pojawiły się plotki, jakoby gry ekskluzywne Xboxa miały trafić na konkurencyjne platformy. Najpierw mówiło się o Hi-Fi Rush czy Sea of Thieves, ale teraz także m.in. o Starfield czy Gears of War.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nie wiemy jeszcze, czy doniesienia te są prawdziwe. Prawdopodobnie przekonamy się o tym dopiero w przyszłym tygodniu, gdy to odbędzie się wydarzenie biznesowe Xboxa.

Tymczasem warto wspomnieć, że prezes Microsoftu – Satya Nadella – udzielił ostatnio zeznań w sprawie FTC przeciw Microsoftowi. Część jego wypowiedzi została poświęcona grom ekskluzywnym, które jego zdaniem nie powinny istnieć.

Gdyby to zależało ode mnie, chciałbym pozbyć się wyłączności na konsolach. Dominujący gracz zdefiniował konkurencję na rynku używając gier ekskluzywnych. Nie pałam sympatią dla tego świata.

Satya Nadella

Słowa Nadelli pojawiły się w wyjątkowo gorącym okresie. Jak już bowiem wspominaliśmy wcześniej, wiele wskazuje na to, że gry Xboxa rzeczywiście wylądują na innych konsolach.

Warto wspomnieć, że część graczy nie jest przekonana do tego pomysłu. W ostatnich dniach wyrazili oni swoją opinię na ten temat dosyć głośno.

Swoje wątpliwości mają też niektórzy deweloperzy, których zdaniem Xbox stanie się wtedy konsolą do abonamentu Xbox Game Pass. Wtedy mogłoby być bowiem ciężko uzasadnić sens portowania ich gier na platformy „Zielonych”, ponieważ miejsca w tej usłudze są ograniczone.

Źródło: TweakTown

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.