Japońskie studia na celowniku Microsoftu? Według dziennikarza „Zieloni” planują kolejne przejęcia

Microsoft Xbox Japonia

Microsoft zdaje się nie zatrzymywać i wygląda na to, że ostatnie problemy związane z przejęciem Activision Blizzard nie studzą zapału amerykańskiego giganta. Zauważyć można, że firma stara się jak najbardziej zaznaczyć obecność marki Xbox na całym świecie, a obecnie sporo uwagi poświęcone zostało rynkowi japońskiemu. Według plotek Gigant z Redmond ma dość ambitne plany względem studiów pochodzących z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Przejęcia japońskich studiów mają być dla Microsoftu bardziej opłacalne?

756 odcinek podcastu Giant Bombcast

Dziennikarz Imran Khan w 756 odcinku podcastu Giant Bombcast zdradził, że Microsoft podjął rozmowy z japońskimi wydawcami gier w kwestii potencjalnych przejęć. Mężczyzna zastrzegł, że nie może powiedzieć, na jakim etapie są te dyskusje, jednak zaznacza, że amerykański gigant bardzo interesuje się niektórymi firmami oraz mniejszymi studiami, jednak na ten moment Microsoft nie chce nic ujawniać ze względu na wciąż aktywny proces przejęcia Activision Blizzard. Khan twierdzi, że dla Amerykanów przejęcie danego wydawcy bądź studia stanie się w pewnym momencie bardziej opłacalne niż płacenie za umieszczenie danej produkcji w Xbox Game Pass.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 4000 zł

W dalszej części wywiadu Khan zauważa, że ostatnie słowa Phila Spencera na temat dalszych przejęć nie są przypadkowe i w jego opinii firma ma już konkretne plany co do dalszych kroków. Trzeba przyznać, że są to dość ciekawe informacje, lecz na ten moment trzeba traktować je z odpowiednim dystansem i wyczekiwać oficjalnych komunikatów.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.