Phil Spencer: Xbox nie zamierza zaprzestać dalszych przejęć. Firma chce być „ważnym graczem”

Phil Spencer

Phil Spencer to postać, która ostatnimi czasy bardzo często pojawia się w mediach i chętnie opowiada o planach Microsoftu względem Xboxa. Dzisiaj pisaliśmy już o tym, że firma nie zamierza na ten moment podnosić cen konsol Xbox Series X|S. Szef marki wyjawił też plany w kwestii dalszych przejęć i fuzji.

REKLAMA

Microsoft chce nadal rozwijać portfolio Xbox, a jednym ze sposobów mają być dalsze przejęcia i fuzje

Xbox Game Studios
Xbox Game Studios

Spencer zdradził, że Microsoftowi zależy na tym, aby marka Xbox stała się „głównym graczem” w branży, a sposobem na to mają być między innymi dalsze przejęcia. W jego opinii rynek gier jest na tyle „konkurencyjny”, że firma nie może poprzestać na dotychczasowych zakupach, jeśli chce nadal być na szczycie. Szef Xboxa powiedział też, że rozwój firmy nie będzie opierany wyłącznie na dalszych przejęciach, bo Microsoft stale inwestuje w wewnętrzne zespoły.

Jako potwierdzenie swoich słów Spencer przytoczył przykłady chińskiego Tencentu oraz japońskiego Sony. Nawiązując do pierwszej firmy, powiedział, że pomimo bycia największym graczem na rynku, nadal inwestuje ona w studia tworzące gry. Mówiąc o Sony, stwierdził, że na ten moment „niebiescy” są większym biznesem w branży growej niż Microsoft i również stale się rozwijają poprzez dalsze przejęcia.

Przeczytaj też: Jaki zasilacz do komputera kupić?

Trzeba przyznać, że szef Xboxa bardzo optymistycznie podchodzi do kwestii rozwoju marki i nawet ostatnie problemy, jakich dostarczył brytyjski organ CMA, nie studzą jego entuzjazmu. Ciekawić może tylko jak na takie plany odpowie konkurencja głównie w postaci Sony, które ostatnio zaczęło głośno komentować przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!