Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft potrwa dłużej, niż zakładano? Niestety to możliwe

Activision Blizzard

Nie dalej jak wczoraj informowaliśmy, że Phil Spencer jest dobrej myśli, jeśli chodzi o przejęcie Activision Blizzard. Jakiś czas temu Arabia Saudyjska wyraziła zgodę na takie posunięcie i wszystko wskazywało na to, że cały proces przejdzie bez większych problemów. Teraz jednak okazuje się, że nie wszystko może pójść po myśli „zielonych” i cała transakcja może znacząco się opóźnić.

REKLAMA

Brytyjski urząd bada czy przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft nie narusza zasad antymonopolowych

Xbox przejmuje Activision Blizzard
Xbox + Activision Blizzard

Jak donosi portal VGC, brytyjski urząd ds. Konkurencji i Rynków (w skrócie CMA), który miesiąc temu rozpoczął dochodzenie w sprawie przejęcia Activision Blizzard, odbył ostatnio na ten temat spotkanie z przedstawicielami Microsoftu. Organ wyraził swoje obawy dotyczące rzeczonej transakcji, ponieważ może ona być niezgodna z prawem antymonopolowym. CMA rozpoczęło także zbieranie informacji od tzw. stron trzecich, które mogą ewentualnie na tym przejęciu ucierpieć. W efekcie tego wszystkiego cały proces wchłonięcia może zostać znacząco wydłużony, ponieważ urząd może potrzebować więcej czasu na podjęcie ostatecznej decyzji.

Przeczytaj też: Mody do The Sims 4

Wstępna decyzja CMA w sprawie przejęcia ma zostać ogłoszona 1 września 2022 roku. Należy pamiętać, że przypadek Wielkiej Brytanii może nie być jedynym, bo wiele organów regulacyjnych z całego świata dokładnie przygląda się tej transakcji. Poważne obawy w sprawie tego wchłonięcia wyraziła chociażby brazylijska Rada Administracyjna ds. Ochrony Gospodarczej.

REKLAMA

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Mega okazja! Nic, tylko brać