W dobie masowych zwolnień w branży Nintendo dalej zatrudnia! Japoński gigant ma się bardzo dobrze

Nintendo Mario i Luigi

Zwolnienia w branży to temat, który wraca co jakiś czas jak bumerang, bo co chwila kolejni wydawcy decydują się zwalniać swoich pracowników w imię „redukcji kosztów” i innych tego rodzaju frazesów. Okazuje się, że jednak w całej tej sytuacji są firmy, które potrafią iść na przekór temu trendowi, a świetnym przykładem jest Nintendo. Ostatnio japoński gigant nie tylko inwestuje, ale i zatrudnia.

Mimo kryzysu w branży Nintendo wychodzi z niego obronną ręką

Zgodnie z przekazem, jaki został przedstawiony podczas zebrania z inwestorami Nintendo, firma obecnie zatrudnia 7724 osoby na całym świecie, a w ciągu roku jej kadra powiększyła się o 407 osób. Dodatkowo jakiś czas temu japoński producent konsol dokonał przejęcia Shiver Entertainment, czyli spółki należącej wcześniej do szwedzkiego giganta — Embracer Group.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jest to więc zupełnie przeciwna taktyka względem tego, co obecnie robi zdecydowana większość wydawców. Widać te zmiany także po wycenach akcji firmy na tokijskiej oraz nowojorskiej giełdzie. Dodatkowo sytuacje firmy poprawia nadchodząca premiera nowej konsoli, a także szereg pozytywnie ocenach produkcji, po które sięga wielu posiadaczy Switcha.

Nintendo jest więc bardzo dobrym przykładem, że cały kryzys nie dotyczy wszystkich firm, bo — jak widać — niektóre były sobie w stanie poradzić, ale wręcz na tym wszystkim zyskać. Po przeciwnej stronie mamy dwóch innych gigantów, czyli Sony oraz Microsoft. Pierwsza z tych firm zanotowała wielomiliardowe straty, producent Xboxów zaś w ostatnim czasie naraził się graczom zamknięciem kilku swoich studiów, w tym twórców Hi-Fi Rush.

Źródło: Twitter/X: Stealth, nintendolife.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.